107,6 FM

Udostępnił w sieci grafikę przedstawiającą nóż z ukrytym profilem prezesa PiS

Wicedyrektor Muzeum Warszawy Jarosław Trybuś został zawieszony na jeden miesiąc - poinformowała w poniedziałek dyrektor muzeum Ewa Nekanda-Trepka. To konsekwencja udostępnienia w internecie przez Trybusia grafiki przedstawiającej nóż z ukrytym profilem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

"W dniu dzisiejszym podjęłam decyzję o zawieszeniu dyrektora Trybusia z pełnienia funkcji wicedyrektora naszego muzeum, a także cofnęłam (mu) wszelkie pełnomocnictwa po rozmowie z prezydentem (Rafałem) Trzaskowskim, który poparł moją decyzję" - powiedziała na briefingu w ratuszu Nekanda-Trepka.

Dodała, że Trybuś został zawieszony na miesiąc i w tym czasie władze miasta podejmą decyzję, co do jego przyszłości.

Dyrektor Muzeum Warszawy powiedziała, że poinformowała Trybusia o zawieszeniu go jako wicedyrektora muzeum. Jak stwierdziła Nekanda-Trepka, Trybuś przyjął tę informację do wiadomości.

Nie chciała komentować, jak Trybuś tłumaczył zamieszczenie grafiki z nożem w internecie.

"Nie akceptujemy tego rodzaju zachowań nawet na prywatnych kontach i to jest po prostu skandaliczne i nie możemy się na to zgodzić. To godzi zarówno w wizerunek Muzeum, a przede wszystkim m.st. Warszawy" - podkreśliła Nekanda-Trepka.

Rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa podkreślił, że miejscy urzędnicy na swoich kontach w mediach społecznościowych reprezentują nie tylko siebie, ale przede wszystkim m.st. Warszawa.

Jarosław Trybuś udostępnił na Facebooku grafikę przedstawiającą nóż, w którego rękojeści ukryty był profil prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wpis był szeroko komentowany w mediach społecznościowych.

Wpis był szeroko komentowany w mediach społecznościowych. O reakcję prezydenta stolicy zaapelował warszawski radny PiS Sebastian Kaleta. "Panie Prezydencie @trzaskowski_. Deklarował Pan walkę z mową nienawiści. Ma Pan idealną okazję, bo sprawa dotyczy wicedyrektora Muzeum Warszawy, czyli placówki miejskiej. Jakie działania podejmie Pan w tej sprawie?" - napisał na Twitterze Kaleta.

"Winien jestem przeprosiny wszystkim, których dotknąć mogła zszerowana (udostępniona - PAP) przeze mnie wczoraj grafika opublikowana na profilu The Culture of The Poster" - napisał w niedzielę wieczorem na Facebooku Trybuś. Usunął również swój wpis.

« 1 »
 • Anna
  21.01.2019 13:59
  Na jeden miesiac? Od kara za nienawiść. 😮
  doceń 15
 • andrzej
  21.01.2019 14:26
  Zdecydowanie proponuję usunąć tę grafikę, nie niesie nic dobrego!A kara rzeczywiście wydatna, na pewno przestraszy naśladowców takich durnych żartów.
  doceń 39
 • Krzysiek
  21.01.2019 14:35
  Prosze o usuniecie grafiki ze strony gosc.pl
  doceń 41
 • Marek
  21.01.2019 15:03
  Zapewne zadała prezydentowi Warszawy pytanie: " Panie prezydencie, czy to jest mowa nienawiści?"
  doceń 10

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama