107,6 FM

Listonosze testują elektryczne rowery

W dwóch gliwickich placówkach pocztowych pracownicy korzystają w pracy z nietypowych pojazdów.

Listonosze w tym mieście właśnie rozpoczęli testowanie elektrycznych rowerów. Zasilane są one produkowanymi w Gliwicach bateriami firmy BMZ Poland, które pozwalają na przejechanie bez ładowania nawet 150 kilometrów.

Testowe rowery marki Zasada Bikes są wyposażone w boczne kosze i służą do przewozu listów i mniejszych paczek. Jest to specjalnie zaprojektowany model Nuntius 1.0 zasilany baterią Precursor, dzięki której wysiłek związany z poruszaniem się na rowerze może zostać zredukowany nawet o 80 procent.

- To znacznie zwiększa komfort wykonywanej pracy listonoszy. Na jednym ładowaniu pracownicy poczty będą mogli przejechać nawet 150 km. Wydajność jest jednak uzależniona m.in. od wagi rowerzysty, pokonywanej trasy, ilości przewożonych przesyłek i pojemności baterii - mówi Zdzisław Madeja z BMZ Poland.

Rowery trafiły do dwóch gliwickich placówek pocztowych: nr 2 przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego i nr 21 przy ul. Emilii Plater.

Teraz przez kilka miesięcy będą testowane w codziennej pracy listonoszy. Ich opinie pozwolą jeszcze lepiej dostosować wyposażenie roweru do ich potrzeb. Przedsięwzięcie jest elementem projektu Poczty Polskiej „Elektromobilność” wprowadzającego „Strefy Czystego Transportu”.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama