107,6 FM

Ujawniono nagranie interwencji polskiego konsula, którego Norwegia chce wyrzucić z kraju

Instytut Ordo Iuris opublikował na YouTube film, przedstawiający interwencję polskiego konsula w Norwegii Sławomira Kowalskiego w sprawie polskich obywateli i ich dziecka. W jej trakcie norweska policja usunęła go z budynku. - To dowód, że policja naruszyła prawo konsula do kontaktu z polskimi obywatelami i gwarancje jego nietykalności - stwierdził prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski. Konsul znany był z zaangażowania w walkę z norweskim urzędem ds. dzieci (Barnevernet) o prawa polskich dzieci i ich rodziców.

Poniżej publikujemy wspomniane nagranie (w większości w języku angielskim). Zostało ono wykonane latem ubiegłego roku. Konsul usiłuje spotkać się z polskimi obywatelami, ale interweniująca policja - mimo jego powoływania się na prawa wynikające z konwencji o stosunkach konsularnych - nakazuje mu opuszczenie budynku.

Norweskie władze pogwałciły międzynarodowe prawo konsularne
OrdoIuris

Więcej o tej sprawie pisaliśmy tutaj: Norwegia chce, by polski konsul opuścił ten kraj. Polski MSZ go broni

Warto dodać, że w internecie można poprzeć petycję w obronie konsula. Poparło ją już ponad 8 tys. osób.

Na fejsbukowej grupie wspierającej Sławomira Kowalskiego (#MuremZaKonsulem) mec. Kwaśniewski opublikował pismo norweskiego MSZ, który uzasadnia żądanie odwołania  konsula tym, że "zastraszał i był agresywny wobec urzędników, uniemożliwiał im wykonywanie obowiązków, nie słuchał poleceń Policji". Jednak - jak zauważył mec. Kwaśniewski - mimo do niej kierowanych pytań, strona norweska nie podaje żadnych konkretów. Cytowany przez niego norweski prawnik Marius Reikerås uważa, że są to stwierdzenia zniesławiające. Do konsula Kowalskiego należy decyzja, czy zechce skierować do sądu pozew o ochronę swych dóbr osobistych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gość
  26.01.2019 11:15
  DREMOR - albo jesteś geniuszem i znawcą każdego prawa każdego kraju, w tym przepisów szczegółowych, szczegółowszych i najszczegółowszych, albo po prostu jątrzysz.
  Dla KAŻDEGO artykułu w Gościu jesteś na nie. Odkąd czytam Twoje komentarze, nie zgodziłeś się z ŻADNĄ myślą redaktorów.
  Może po prostu masz depresję? Ewidentnie cierpisz na "chorobę opozycyjną", przenoszącą się drogą kontaktu z KOD-em...
 • Podajnik
  26.01.2019 15:45
  Wilk w owczej skórze. Dokładnie tak należy opisać sytuację kolegi Dremor. Ktoś tu obliczył, że kolega Dremor publikuje rocznie kilka, kilkanaście tysięcy komentarzy tylko pod swoim pseudonimem. A inne pseudonimy? A inne strony, bo chyba nie czyta jedynie Gościa, z którym się w niczym nie zgadza. Jego działalność jest być może płatna, a być może darmowa, ale z pewnością jest nastawiona na masowe sianie zamętu na forum Gościa. Zainwestowany czas w jakim celu? Zobaczcie ile wpisów Dremora jest tylko pod tym jednym artykułem. A ile razy wykazano mu mijanie się z prawdą i co ? i nic sobie nie robi z tego, że mu nikt nie ufa, on dalej sieje propagande czyli przypisuje negatywne skojarzenia, ale cóż, przestaw jedną litere a z Dremor robi się Demorr, a stąd już blisko wiadomo gdzie...
 • Ola
  28.01.2019 21:32
  Czy nie uważacie Państwo, że ten filmik powinien być z odpowiednim komentarzem propagowany na cały świat?! Ludziom w obcym kraju chcą odebrać dziecko, a policja uniemożliwia im kontakt z konsulem ich kraju! "Pokojowa", "bezstresowa" Norwegia! Absolutna bezduszność, a nie ta ich cholerna "bezstresowość"!
  doceń 5
 • sebastian
  28.01.2019 22:58
  Nie mogę się nadziwić dlaczego takie zbrodnie przeciw rodziną , dzieciom są cały czas tolerowane przez rządy wielu krajów a mam wrażenie , że nawet jeśli o tym coś się mówi to nadal z taką lekkością jakby mówiło się o zabraniu komuś „samochodu” Jaka jest różnica pomiędzy morderstwem a zabraniem komuś dziecka czy utrata kochających rodziców??? Tylko tym , że Ci ludzie muszą dalej żyć a rodzice po takim bestialstwie chociaż chcieli by sobie odebrać życie to nie mogą , bo wiedzą że ich dziecko będzie nadal cierpiało. Z tą nadzieją muszą , żyć !!!
  Nie chcę umniejszać , żadnych innych tragedii ale niczym dla mnie nie różni się utrata bliskiej osoby w skutek śmierci, morderstwa. Przynajmniej wtedy można się poddać i odebrać sobie życie. Głośno mówi się o śmierci , morderstwie jakiejś osoby a w szczególności osoby publicznej a te mordy pobłażane są na oczach całego świata. Jak w końcu trafi się KTOŚ kto próbuje temu zapobiec to oczywiście chcą go usunąć po to by mogli dalej mordować rodziny.
  Akcja Murem za Konsulem jest oczywiście bardzo ważna ale faktu tych mordów nie odsuwajmy na dalszy plan.
  Szczerze powiem , że dziwię się ludziom , którzy mają dzieci i mieszkają nadaj w krajach panuje taka przemoc. Co może być ważniejsze by nadal tam mieszkać, przebywać i narażać swoje życie i życie dzieci??? Emigranci zostawcie tych morderców, niech sami płacą za swoje emerytury.
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama