107,6 FM

Modlimy się za was!

Wiktor Strzelczyk z KursPanama2019 - Smoczka na ŚDM opowiada o kolejnym dniu w stolicy młodych.

Środa była dniem pełnym polskich akcentów. Dzień rozpoczęliśmy od katechez, które odbywały się w czterech różnych „polskich” miejscach. Swoje świadectwo podczas katechezy w Gimnasio Grenald wygłosił biskup Marek Mendyk z Legnicy. Opowiedział nam historię swojego powołania i zachęcał nas do ciągłego poznawania swojej ścieżki życia.

Następnym punktem naszego dnia było… chowanie się przed słońcem. Jesteśmy trochę spaleni, więc kolejny kontakt ze słońcem w południe mógłby się źle skończyć. Potem zwiedziliśmy stare miasto i udaliśmy się do Albrook na Mszę św. z naszymi rodakami. Zostaliśmy także na koncert. Byliśmy zachwyceni jego organizacją i kunsztem artystycznym. Szczególne wrażenie wywarł na nas Marcin Wyrostek. Na koniec dnia pośpiewaliśmy trochę w metrze ku uciesze innych pielgrzymów.

Okazji do poznania ludzi z innych krajów jest co nie miara   Okazji do poznania ludzi z innych krajów jest co nie miara
Wiktor Strzelczyk
W kontakcie z naszymi rówieśnikami z południowej półkuli czujemy się na pewno bardziej skromni pod względem „hałasu” wiary. Ja bardziej sobie cenię ciszę i spokój w modlitwie niż wielki entuzjazm wyrażany na zewnątrz, ale na pewno przykład rabanu, jaki młodzi z innych krajów robią w Panamie, ma wpływ na moją wiarę i jej wyrażanie. Trochę w skupieniu przeszkadza nam upał czy efekty oparzeń słonecznych, ale przynajmniej ja staram się traktować wszelkie niedogodności jako ofiarę w poszczególnych intencjach, które przekazali nam ludzie. Wzięliśmy ze sobą ponad 50 intencji zapisanych na kartkach od parafian, wiele osób prosiło nas o modlitwę indywidualnie.

W czwartek Mszę św. dla naszej polskiej grupy odprawił abp Marek Jędraszewski   W czwartek Mszę św. dla naszej polskiej grupy odprawił abp Marek Jędraszewski
Wiktor Strzelczyk
Wśród wielu intencji urzekła mnie prośba kobiety o Boże wsparcie w życiu w samotności po śmierci bliskiej osoby. Ludzie mają wiele problemów i sam fakt prośby o modlitwę i zapisanie jej było dla nas wielkim świadectwem ich wiary. Pamiętamy o was przed Bogiem i Maryją! Dziś będziemy się modlić już z papieżem Franciszkiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama