107,6 FM

6 lutego odbędzie się duża manifestacja rolników w Warszawie

Dziś zorganizowaliśmy około 30 manifestacji w całej Polsce, a duża manifestacja rolników odbędzie się 6 lutego - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej przed Pałacem Prezydenckim założyciel AGROunii Michał Kołodziejczak.

Jak podkreślił "większość manifestacji już się skończyła, trwają jeszcze w kilku miejscach, m.in. w Kaliszu". Dodał, że przeprasza kierowców za utrudniania.

"Protestujemy, bo handel w Polsce jest bardzo źle zorganizowany i na tym tracą rodzinne gospodarstwa, na których opiera się produkcja żywności w naszym kraju" - powiedział Kołodziejczak. Podkreślił że głównym postulatem protestujących producentów jest obrona polskiego rynku i krajowej produkcji żywności przed zagranicznymi oligopolami, które przejęły cały handel w Polsce.

Zaznaczył, że z "ministerstwem rolnictwa nie udało nam się porozumieć przez kilka miesięcy, bo pierwsze rozmowy zaczęły się już w marcu (2018 roku - PAP). „Zwracamy się, więc do pana prezydenta Andrzeja Dudy, o wspólną pracę z nami na rzecz tego, co w polskim rolnictwie trzeba zrobić, a zrobić trzeba bardzo dużo" - dodał. Zaznaczył, że "pan prezydent ma narzędzia i możliwości, żeby zacząć działać, a nie tylko mówić".

Szef AGROunii zaprezentował dziennikarzom koszulkę w barwach Polski z napisem +obrońca polskiej wsi+. Dodał, że jest to "prezent dla pana prezydenta". Podkreślił, że "teraz z rolnikami mówimy +sprawdzam+, czy pan prezydent jest obrońcą polskiej wsi, czy nie".

Kołodziejczak zapowiedział dużą manifestację rolników 6 lutego. "Tutaj przyjadą rolnicy i zobaczymy czy przyjadą wyrazić swoje niezadowolenie z powodu braku decyzji pana prezydenta, czy dać mu wsparcie" - zaznaczył. Podkreślił że "ta manifestacja tak czy inaczej musi się odbyć". "Będziemy pokazywać naszą siłę w różny sposób. Już teraz mogę przyznać, że jeżeli trzeba będzie, jesteśmy w stanie posunąć się bardzo daleko, by obronić branżę rolniczą" - dodał.

Przypomniał, że "AGROunia jest największą organizacją rolniczą w Polsce skupiającą rolników a także przedsiębiorców i konsumentów, walczącą o polską wieś i polskie rolnictwo". Poniedziałkowe manifestacje lider AGROunii nazywa "agropowstaniem".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Stanisław_Miłosz
  28.01.2019 19:39
  Popieram.

  Do robaka: Dobrze żyje się tylko właścicielom dajmy na to wielotysięcznym hektarowo plantatorom kukurydzy (bez gwarancji że nie GMO) w której mnożą się nad wyraz dziki. Reszta wegetuje i poddana jest lichwiarskim kredytom na zgraniczny sprzę, nasiona, środki ochrony rośli, pasze itd. (jeśli chce jakoś przetrwać).
  Ale prawdą jest, że najgłosniej krzyczą o krzwydzie ci duzi, a małych mają tylko za "mięso armatnie".
  doceń 0
 • Margo
  28.01.2019 23:36
  Pan robak wyraźnie nie ma z rolnictwem nic wspólnego. Wyobraźnia o pracy rolnika na totalnym odlocie. Popracowałby Pan jeden sezon w gospodarstwie i śpiewka byłaby inna,oj inna
  doceń 2
 • Marek
  29.01.2019 10:09
  Polskę zalewają genetycznie modyfikowane warzywa z Hiszpanii (50 - 70% tańsze) Dlaczego o tym cisza?
  doceń 2
 • art
  29.01.2019 13:45
  Biednych chłopów nic nie jest w stanie uratować. Polska niedługo , już nigdy, nie będzie taka jak była. I nie pomogą modlitwy nawet. (choć modlić się trzeba!) Tak jak w Wandei, tak jak w carskiej Rosji, jak na Ukrainie w hłodomorze... Tak musi być! Diabeł jeszcze głośniej przemawia od Pana.... Nasz świat się kończy. Jak to ujął Herbert? "Tylko sny nasze pozostały nieupokorzone..."

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama