107,6 FM

"Sprawa śmierci Pawła Adamowicza musi być całkowicie transparentna"

W środę w Sejmie przedstawiciele MS, MZ i MSWiA przedstawią wyczerpującą informację ws. śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza; ta sprawa musi być całkowicie transparentna, a Polacy mają prawo mieć dostęp do pełnej wiedzy na ten temat - powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

Podczas spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z szefami klubów i kół parlamentarnych, które miało miejsce w ubiegły piątek, PSL złożyło wniosek o przedstawienie w Sejmie informacji dotyczącej prowadzonego śledztwa w tej sprawie. Po spotkaniu Morawiecki powiedział, że rząd "wyszedł naprzeciw" postulatowi PSL.

We wstępnym harmonogramie środowego posiedzenia Sejmu, taka informacja jest uwzględniona.

"Dzisiaj będzie wyczerpująca informacja; będą występować przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Zdrowia, Spraw Wewnętrznych i Administracji" - mówił Dworczyk w Polsat News.

Dodał, że w Sejmie zostaną przedstawione m.in. informacje na temat dotychczasowych działań służb; posłowie będą mogli też zadawać pytania. "Ta sprawa musi być całkowicie transparentna, a Polacy mają prawo mieć dostęp do pełnej wiedzy na temat tych dramatycznych wydarzeń" - oświadczył.

Dworczyk zaznaczył, że śledztwo ws. śmierci Pawła Adamowicza trwa, więc "nie o wszystkich informacjach można mówić".

13 stycznia prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie zmarł 14 stycznia po południu. Pogrzeb prezydenta Gdańska odbył się 19 stycznia.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama