107,6 FM

"Sprawa śmierci Pawła Adamowicza musi być całkowicie transparentna"

W środę w Sejmie przedstawiciele MS, MZ i MSWiA przedstawią wyczerpującą informację ws. śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza; ta sprawa musi być całkowicie transparentna, a Polacy mają prawo mieć dostęp do pełnej wiedzy na ten temat - powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

Podczas spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z szefami klubów i kół parlamentarnych, które miało miejsce w ubiegły piątek, PSL złożyło wniosek o przedstawienie w Sejmie informacji dotyczącej prowadzonego śledztwa w tej sprawie. Po spotkaniu Morawiecki powiedział, że rząd "wyszedł naprzeciw" postulatowi PSL.

We wstępnym harmonogramie środowego posiedzenia Sejmu, taka informacja jest uwzględniona.

"Dzisiaj będzie wyczerpująca informacja; będą występować przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Zdrowia, Spraw Wewnętrznych i Administracji" - mówił Dworczyk w Polsat News.

Dodał, że w Sejmie zostaną przedstawione m.in. informacje na temat dotychczasowych działań służb; posłowie będą mogli też zadawać pytania. "Ta sprawa musi być całkowicie transparentna, a Polacy mają prawo mieć dostęp do pełnej wiedzy na temat tych dramatycznych wydarzeń" - oświadczył.

Dworczyk zaznaczył, że śledztwo ws. śmierci Pawła Adamowicza trwa, więc "nie o wszystkich informacjach można mówić".

13 stycznia prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie zmarł 14 stycznia po południu. Pogrzeb prezydenta Gdańska odbył się 19 stycznia.

« 1 »
 • Gość
  30.01.2019 10:36
  Czy naprawdę Polaków ta sprawa aż tak interesuje? Tragedia tragedią, ale dla znaczącej większości kraju ten człowiek był osobą kompletnie obcą i nic nieznaczącą dla ich egzystencji. Zróbcie normalne, uczciwe i rzetelne śledztwo, wsadźcie kogo trzeba - i tyle. Podejrzewam, że nie jestem jedynym Polakiem, który jest już strasznie zmęczony wynoszeniem na ołtarze kompletnie nieznanego człowieka z pogmatwaną przeszłością.

  Nie mówię, że Adamowicz to był zły człowiek - mówię, że nie mam pojęcia kim był Adamowicz. Jeszcze miesiąc temu zastanawiałbym się, czy może nie wlazł na jakąś górę wysoką, albo nie odkrył jakiegoś pierwiastka sto lat temu. Tyle mniej więcej mi to nazwisko mówiło. A teraz się dowiaduję, że "zasługuję na to, żeby mi wyjaśnić szczegóły tej tragedii". Nie, panie Dworczyk - nie zasługuję. Naprawdę nic mnie ta sprawa nie interesuje. "Wieczny odpoczynek" odmówiłem, koniec tematu.
  doceń 70
 • ktoś
  30.01.2019 15:54
  Bez urazy, ale po polsku zamiast "transparentna" wystarczy przejrzysta.
  doceń 55

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama