107,6 FM

Niemcy: Policja zatrzymała trzy osoby przygotowujące zamach

Niemiecka policja zatrzymała w środę rano trzech Irakijczyków przygotowujących zamach terrorystyczny. Podejrzani próbowali skonstruować bombę przy użyciu czarnego prochu z fajerwerków. Rozważali też dokonanie ataku przy użyciu broni palnej lub samochodu - podał portal spiegel.de

Według Federalnej Prokuratury Generalnej (GBA), planowany zamach miał podłoże islamistyczne. W jednej z przechwyconych przez policję wiadomości w komunikatorze internetowym używanym przez podejrzanych była mowa o chęci uderzenia w "niewiernych, ale nie w dzieci".

"Dotychczasowe ustalenia wskazują, że podejrzani nie wybrali jeszcze konkretnego celu ataku" - podała GBA.

Jak ujawniają śledczy, przygotowania nie były zaawansowane. Po pierwszych próbach z czarnym prochem mężczyźni rozważali nabycie broni palnej - okazało się to jednak zbyt kosztowne. Brali też pod uwagę użycie samochodu. Jeden z podejrzanych rozpoczął nawet naukę jazdy.

Irakijczycy zamówili w Wielkiej Brytanii zapalnik do konstruowanej bomby.

Zatrzymani przebywali na terytorium Niemiec od jesieni 2015 roku. Trafili do kraju jako uchodźcy.

Do zatrzymania doszło w niemieckim w landzie Szlezwik-Holsztyn, w okręgu Dithmarschen, na północy RFN.

« 1 »
 • WIARA CZYNI CUDA
  30.01.2019 10:55
  Kolejny przykład "miłości, pokoju, tolerancji i dialogu" w wersji islamskiej. I tak już będzie ciągle. Smutne, ale prawdziwe.
 • WIARA CZYNI CUDA
  30.01.2019 19:58
  katolik k polecam lekturę jpost.com
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama