107,6 FM

Urszula Bauer: licea gotowe na kumulację

W szkołach średnich woj. śląskiego na absolwentów podstawówek i gimnazjów będzie czekać w tym roku więcej miejsc niż konieczne minimum - wyjaśniła w Radiu eM Śląska Kurator Oświaty, Urszula Bauer.

Urszula Bauer: licea gotowe na kumulację (30.01.2019)
Radio eM
Jak wyjaśniła Urszula Bauer, szkoły średnie przygotowały na przyszły rok szkolny znacznie więcej miejsc dla pierwszoklasistów, niż wynosi liczba potencjalnych kandydatów. Może zdarzyć się w wiodących szkołach, że zabraknie miejsc dla wszystkich chętnych, ale taka sytuacja powtarza się co roku.

W roku szkolnym 2019/2020 w pierwszych klasach szkół średnich spotkają się jednocześnie dwa roczniki: absolwenci klas 8-mych szkół podstawowych i absolwenci klas 3 gimnazjów.

Śląska Kurator Oświaty powiedziała też w "Rozmowie poranka" Radia eM, że w woj. śląskim niewiele było przypadków protestu nauczycielskiego w postaci zwolnienia lekarskiego. Tam, gdzie do niego doszło, władze oświatowe będą oczekiwały od dyrekcji szkół, w jaki sposób zostaną nadrobione zaległości w realizacji podstawy programowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.