107,6 FM

Ziobro: Popełniając wcześniejsze przestępstwa Stefan W. był w pełni poczytalny

Z opinii psychiatrów, którzy badali Stefana W. wynika, że popełniając wcześniejsze przestępstwa, za które odbył karę pozbawienia wolności, był on w pełni poczytalny; nie było potrzeby umieszczania go w zakładzie psychiatrycznym - mówił w środę prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

W środę w Sejmie posłowie wysłuchują informacji przedstawicieli rządu ws. śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł 14 stycznia po tym, gdy dzień wcześniej został ugodzony nożem przez Stefana W. podczas gdańskiego finału WOŚP. O przedstawienie takiej informacji podczas spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z szefami klubów parlamentarnych wnioskowało PSL.

Ziobro mówił m.in. o wcześniejszy pobytach Stefana W. w zakładach karnych po dokonanych przez niego napadach m.in. na bank i SKOK-i. Jak dodał, Stefan W. został za to skazany na 5 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Prokurator generalny wskazał, że istotne jest to, iż z opinii badających wówczas Stefana W. psychiatrów wynika, że popełniając te przestępstwa był on "w pełni poczytalny". "Nie miał on zniesionej ani w znacznym stopniu ograniczonej zdolności rozpoznawania znaczenia czynów i pokierowania swoim postępowaniem" - powiedział Ziobro.

Dodał, że biegli psychiatrzy nie wskazali potrzeby zastosowania w stosunku do Stefana W. środka zapobiegawczego w postaci pobytu w zakładzie psychiatrycznym.

« 1 »
 • Anonim (konto usunięte)
  30.01.2019 18:21
  Co jak co, ale na wariackie to jego zachowanie nie wygląda, zwłaszcza niezwykła biegłość, z jaką padały ciosy.
  doceń 0
 • Moka
  30.01.2019 19:50
  Ciężki dzień dla ministra Ziobro. Dzisiaj przegrał proces sądowy o zniesławienie. Będzie musiał publicznie przeprosić za swoje oszczerstwa.
  doceń 0
 • Moka
  30.01.2019 19:51
  Mord polityczny. Do czego Ci ludzie doprowadzili w naszym kraju. Codzienne szczucie i oskarżanie o wysługiwanie się Niemcom podziałały. Jeden wariat uwierzył :(

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama