107,6 FM

Zmarł genialny skoczek narciarski

Matti Nykaenen nie żyje. Zmarł minionej nocy. Wybitny fiński skoczek narciarski miał 55 lat. Przyczyny śmierci nie są znane.

Nykaenen był czterokrotnym mistrzem olimpijskim ( w tym raz drużynowo). Zdobył 9 medali na mistrzostwach świata w skokach i 5 medali na mistrzostwach świata w lotach narciarskich. Czterokrotnie wywalczył kryształowe kule dla triumfatorów Pucharu Świata. W cyklu tym wygrał 46 konkursów, dwukrotnie triumfował w Turnieju Czterech Skoczni.

Zakończył karierę sportową w wieku 27 lat. Później media donosiły o jego wybuchach agresji i ekscesach alkoholowych. Przebywał w więzieniu, m.in. za próbę zabójstwa czwartej żony.

Uchodził za największy talent w historii skoków narciarskich.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama