107,6 FM

Trudna historia w tablecie

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach z szansą na statuetkę w konkursie Mobile Trends Awards 2018.

W plebiscycie każdy może oddać swój głos. Placówka została nominowana w kategorii „Edukacja i turystyka” za mulitimedialną ścieżkę edukacyjną dla dzieci. – Bardzo się cieszymy z tej nominacji, która sama w sobie jest wyróżnieniem. Obok nas o nagrodę w jednej z 10 kategorii walczą naprawdę duże firmy, np. Orlen czy PGNiG. Traktujemy plebiscyt jako szansę pokazania naszego muzeum szerszej publiczności – mówi Halina Bieda, dyrektorka.

Muzeum Powstań Śląskich do konkursu zgłosiło funkcjonującą od niedawna ścieżkę edukacyjną dla dzieci. To 17 tabletów, na których młodzi odwiedzający mogą wykonać rozmaite zadania, np. ubrać kobietę i mężczyznę w tradycyjny strój śląski czy wrzucić głos do plebiscytowej urny. – Wszystko umieszczone jest na takiej wysokości, by najmłodsi mogli swobodnie korzystać z tych rozwiązań. Zależało nam na tym, by trudny przekaz odnoszący się do naszej historii ubrać w proste komunikaty, które zainteresują dzieci – wyjaśnia H. Bieda.

Głosowanie potrwa do 13 lutego. Gala, podczas której wyłonieni zostaną zwycięzcy, odbędzie się 7 marca w Krakowie.

Aby oddać głos w plebiscycie internautów, należy wejść na stronę MOBILE TREND AWARDS.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama