107,6 FM

Koncert i wykład o muzyce w luteranizmie, Katowice, 7 lutego

Spotkanie „Musica mores confirmat” odbędzie się 7 lutego 2019 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej, w sali Parnassos (plac Rady Europy 1, Katowice). Jest organizowane w ramach Akademii Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego.

Ks. dr Adam Malina, luterański liturgista i hymnolog, a także prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, będzie mówił o znaczeniu muzyki w luteranizmie.

Prezentacji historii i kompozytorów muzyki luterańskiej towarzyszyć będzie koncert Chóru „Jubilate Deo” parafii ewangelicko-augsburskiej w Mysłowicach pod dyrekcją Joanny Bliwert-Hoderny. Prowadzenie - ks. dr Adam Palion.

Wstęp wolny.

Przedsięwzięcie objęli patronatem: abp Wiktor Skworc - zwierzchnik archidiecezji katowickiej Kościoła katolickiego i bp Marian Niemiec - zwierzchnik diecezji katowickiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego i przewodniczący śląskiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama