107,6 FM

A. Skowronek: Siemianowice liczą na ustawę antyodorową

Siemianowice Śląskie wciąż mają nadzieję, że powstanie ustawa antyodorowa - mówił w Radiu eM Adam Skowronek, sekretarz miasta Siemianowice.

Adam Skowronek: Siemianowice Śl. ciągle liczą na ustawę antyodorową (6.02.2019)
Radio eM
Adam Skowronek, sekretarz miasta Siemianowice Śląskie przypomniał, że w kwietniu ub. roku władze miasta zaproponowały takie regulacje prawne, aby firmy przetwarzające odpady były lokalizowane na obszarach, na których nie będą utrudniały życia mieszkańcom miast, chociażby poprzez emitowany odór. Prace nad ustawą antyodorową utknęły jednak w miejscu po tym, jak na szczeblu rządowym dokonano wyliczeń, z których wynikało, że takie regulacje będą zbyt kosztowne. Samorząd Siemianowic nie traci jednak nadziei na wprowadzenie takiego prawa.

Gość "Rozmowy poranka" zwrócił też uwagę, że wysokość opłat za gospodarowanie śmieciami w gminach będzie rosnąć. Wynika to m.in. ze wzrastającej ilości odpadów, np. opakowań, których przybywa wraz z bogaceniem się społeczeństwa.

Sekretarz Siemianowic Śl. wyraził też nadzieję na dobre zarządzanie transportem publicznym w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Ostatnio prezydenci miast GZM, w tym Rafał Piech prezydent Siemianowic, nie zgodzili się na znaczne zwiększenie składki na organizację transportu. W przypadku Siemianowic - jak mówił - składka wynosząca ok. 8,5 mln zł miała być zwiększona o 2 miliony zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.