107,6 FM

Co w numerze? #10

Wrażenia z ŚDM w Panamie prosto z lotniska i "farorz na rowerze" - to główne tematy najnowszego wydania.

W "Gościu Gliwickim" proponujemy dwa duże tematy. Po pierwszy z nich wybraliśmy się aż do Krakowa, by na lotnisku przywitać powracających z Panamy i Meksyku pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży i na gorąco zebrać ich relacje i wspomnienia.

Siedem osób, wraz z biskupem Andrzejem Iwaneckim, odpowiedziało na pytania m.in. o Dni w Diecezji, swoje najlepsze doświadczenie z Panamy oraz słowa papieża Franciszka, które najbardziej zapadły im w pamięci.

Wielu rozmówców opowiadało o trudnych warunkach, w jakich mieszkali w czasie Dni w Diecezji, oraz o luksusie, jakiego doświadczyli później, podczas wydarzeń centralnych. Ujmujące są ich słowa o otwartości Panamczyków, którzy dzielili się z nimi dosłownie wszystkim, co mieli.

Drugi z tematów numeru to wspomnienie o. Adama Wiktora SJ, proboszcza jezuickiej parafii NSPJ w Bytomiu, o którym pamięć do dziś jest żywa wśród parafian. 14 lutego minie 20 lat od śmierci "drugiego Popiełuszki", jak jest nazywany przez wzgląd na swoją działalność w czasie stanu wojennego.

Z archiwalnych materiałów oraz opowieści parafian dowiadujemy się o jego serdeczności wobec każdego napotkanego człowieka, podążamy w miejsca upamiętnienia oraz poznajemy m.in. historię o serniku, który miał pomóc w rehabilitacji.

Oprócz tego w numerze znalazły się również zaproszenia na wystawę "Kresy w malarstwie polskim" w Muzeum w Gliwicach oraz zimowe rekolekcje lectio divina, które pod koniec ferii odbędą się w Kokotku.

Najnowszy, 6. numer "Gościa Gliwickiego" dostępny jest już w formie papierowej oraz w e-wydaniu (przy zakupie pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama