107,6 FM

Kiedy urodzi się pierwszy „kosmita”?

Dzisiaj brzmi to jak fantastyka. Ale już naprawdę niedługo możemy zacząć kolonizować kosmos. Jak będzie wyglądało życie takich kolonistów?

Kwestia kolonizacji kosmosu zaprząta głowę człowieka od bardzo dawna. Obecnie, jesteśmy tego bliżej niż kiedykolwiek. Pierwszymi ludźmi, którzy zamieszkają poza Ziemię będą naukowcy i inżynierowie, specjalnie wytrenowani do trudów „kosmicznego życia”. Ale przyjdzie taki moment, że powstaną pierwsze habitaty, czyli miejsce, gdzie człowiek będzie musiał zamieszkać na dłużej.

Najbliższą nam planetą jest Mars. A ekspedycja na „czerwoną planetę” i tak może potrwać grubo ponad rok. W przypadku innych planet, podróż w ich kierunku trwała by nawet kilka lat. Kosmos jest tak ogromny, że nawet szybki rozwój technologii niewiele zmieni. A jako że podróże kosmiczne mogą okazać się naprawdę długie, to pojawia się szereg pytań. Jednym z nich jest:, czy będziemy w kosmosie mieć dzieci?

Czy możliwe jest zapłodnienie człowieka w kosmosie? Jak na rozwój człowieka mogą wpływać czynniki środowiskowe, z jakimi nie mamy do czynienia na Ziemi. Nad tymi i innymi "kosmicznymi" pytaniami zastanawia się dr Tomasz Rożek w tekście „Dzieci w kosmosie”.

Więcej znajdziesz TUTAJ oraz w najnowszym wydaniu drukowanym "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama