107,6 FM

Tragiczny pożar w Lyonie, zginęła ciężarna kobieta z dzieckiem

W pożarze dwupiętrowego domu, do jakiego doszło w Lyonie po eksplozji w znajdującej się na parterze piekarni, zginęła kobieta z dzieckiem - poinformował prokurator Nicolas Jacquet z Lyonu, który zarządził śledztwo w sprawie "przyczyn i okoliczności zdarzenia"

Zgodnie z informacją udostępnioną przez prokuraturę 4 osoby są ranne. Trójka rannych to przechodnie, którzy znaleźli się przypadkiem w pobliżu piekarni, gdzie najprawdopodobniej doszło do wybuchu butli z gazem.

"W budynku, gdzie wcześniej wybuchł pożar, znaleźliśmy ciała kobiety i dziecka" - oświadczył w sobotę późnym wieczorem szef lyońskiej prokuratury. Są to najprawdopodobniej żona oraz dziecko jednego z mieszkańców budynku. Jest on czwarta osobą, jaka odniosła rany.

Mężczyzna wyskoczył przez okno mieszkania położonego na drugim piętrze, zachęcony do tego przez ekipę ratowniczą. "Gdy znalazł się na ziemi, natychmiast poinformował strażaków, że w płonącym mieszkaniu pozostała jego ciężarna żona i dziecko" - twierdzą świadkowie, których słowa cytuje AFP.

Do pożaru doszło o godz. 20.30. Po godzinie - jak wynika z oświadczenia prefektury policji - sytuacja została opanowana.

Świadkowie, których relacje zebrała AFP, twierdzą, że po eksplozji z piekarni wydobywały się kilkumetrowe niebieskie płomienie, które natychmiast rozprzestrzeniły się na piętra budynku.

W gaszeniu pożaru uczestniczyło 75 strażaków i 27 wozów strażackich.

Agencja AFP przypomina, że 12 stycznia w Paryżu przy rue de Trevise doszło do wybuchu butli z gazem w tamtejszej piekarni. Zginęły cztery osoby, w tym - dwóch strażaków.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama