107,6 FM

Mija 10 lat od śmierci ks. Czesława Podleskiego

Msza św. za duszę kapłana oddanego całkowicie chorym i niepełnosprawnym: 12 lutego o 18.00 w parafii Wniebowzięcia NMP w Katowicach.

Ci, którzy znali ks. Czesława Podleskiego, wiedzą, jak bardzo bliscy byli mu chorzy, jak wiele czasu i uwagi im poświęcał. Dzięki wieloletniej pracy sekretarza ogólnopolskiego Apostolstwa Chorych oraz redaktora naczelnego miesięcznika "Apostolstwo Chorych" służył cierpiącym sakramentami, często sprawował Msze św. w ich mieszkaniach, głosił też homilie podczas Mszy św. nadawanych przez radio z kościoła Świętego Krzyża w Warszawie. Organizował pielgrzymki dla chorych i niepełnosprawnych - do Lourdes i innych sanktuariów zagranicznych i polskich. Często głosił rekolekcje, zawsze solidnie przygotowane, niosąc nadzieję i umocnienie duchowe.

Na falach Radia Katowice ks. Podleski prowadził wraz z red. Agatą Wojterzanką cykl audycji pt. "Gdzie miłość wzajemna". Nagrania powstawały w całej Polsce (powstała później również książka pod tym samym tytułem, zawierająca spisane rozmowy-świadectwa z osobami dzielącymi się przeżywaniem krzyża w swoim życiu. Każda audycja kończyła się wypowiadanymi przez red. Wojterzankę ciepłym głosem słowami: "Uśmiechnij się, Bóg cię kocha".


Ks. Czesław Podleski urodził się 23 sierpnia 1934 r. w Świętochłowicach. Święcenia kapłańskie przyjął 14 sierpnia 1957 r. w Katowicach-Panewnikach. Był Diecezjalnym duszpasterzem chorych i "Hospicjum", wykładowcą w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym i w Eksternistycznym Studium Teologicznym KUL, dyrektorem Unii Apostolskiej Kleru Archidiecezji Katowickiej, asystentem kościelnym programów radiowo-telewizyjnych i cenzorem książek. Od 1986 r. do 2001 r. był Ogólnopolskim Sekretarzem Apostolstwa Chorych i redaktorem naczelnym miesięcznika "Apostolstwo Chorych". W roku 2001 przeszedł na emeryturę. Zmarł 11 lutego 2009 r. (za apchor.pl).

Czytaj także w internecie wywiad "Nie trzeba wstydzić się cierpienia" oraz: Pożegnanie ks. prał. Czesława Podleskiego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama