107,6 FM

Interesy z Panem Bogiem

A chcąc wystawić Go na próbę, domagali się… Mk 8,11

Mk 8, 11-13

Faryzeusze zaczęli rozprawiać z Jezusem, a chcąc wystawić Go na próbę, domagali się od Niego znaku. On zaś westchnął w głębi duszy i rzekł: «Czemu to plemię domaga się znaku? Zaprawdę, powiadam wam: żaden znak nie będzie dany temu plemieniu».

A zostawiwszy ich, wsiadł z powrotem do łodzi i odpłynął na drugą stronę.


Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Paweł Lis
Piotr Sudoł

A chcąc wystawić Go na próbę, domagali się… Mk 8,11

Widziałem obrazek, który przedstawiał człowieka modlącego się słowami: „Boże, daj mi wszystko, abym mógł cieszyć się życiem”. Bóg na to odpowiedział: „Dałem ci życie, abyś mógł cieszyć się wszystkim”. Czasami trudno jest nie robić z Panem Bogiem interesów: „Daj mi znak, a będę lepszy.” Ponadto często znaki, o które prosimy, otrzymujemy, nie dostrzegamy ich jednak, bo kierujemy się naszymi ludzkimi wyobrażeniami, jak one mają wyglądać. Zamiast iść do przodu, domagamy się od Niego jakiejś magicznej sztuczki. Ja też często marudzę i proszę o znak… Jeśli ocknę się w odpowiednim momencie, przypominam sobie o dobrym sposobie, który pomaga zobaczyć to, co od Boga otrzymuję: to dziękowanie z ufnością za wszystko, co w życiu nas spotyka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Gabriela
    18.02.2019 06:48
    Bywa, ze Bóg wystawia człowieka na próbę. Jednak człowiek człowieka, ani tym bardziej Boga na próbę wystawiać nie powinien. Bo zamiast znaku zobaczy zamknięte drzwi.
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter