107,6 FM

Księga kondolencyjna w Willi Caro w Gliwicach

Gliwiczanie mogą wpisać się do księgi kondolencyjnej pamięci premiera Jana Olszewskiego.

Przez kilka dni - od środy do soboty - księga będzie wystawiona w gliwickiej Willi Caro, gdzie każdy będzie mógł wpisać kilka zdań.

Jan Olszewski zmarł 7 lutego. Był premierem RP w latach 1991-1992, kawalerem Orderu Orła Białego, w okresie PRL - opozycjonistą. Jako adwokat bronił oskarżonych w procesach politycznych, był m.in. pełnomocnikiem rodziny ks. Jerzego Popiełuszki.

"Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Olszewskiego - wysokiej próby człowieka i obywatela Rzeczypospolitej Polskiej. Uczciwego, odważnego obrońcę ludzi krzywdzonych w czasach, w których konformizm, uległość, oportunizm oraz łamanie praw człowieka i obywatela były normą. Był szczerym patriotą, oddanym służbie niepodległej i suwerennej Polsce, wiernym zasadom moralnym w życiu publicznym" - czytamy na stronie internetowej Muzeum w Gliwicach, w którego siedzibie została wystawiona księga kondolencyjna.

W związku ze śmiercią premiera Jana Olszewskiego 15 i 16 lutego ogłoszona została żałoba narodowa. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek, główne uroczystości odbędą się w sobotę w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie i na cmentarzu wojskowym na Powązkach.

Księga kondolencyjna w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) dostępna jest od środy do piątku w godzinach od 11 do 17, a w sobotę - od 11 do 14.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama