107,6 FM

Wiceszef MSZ: Słowa dziennikarki Mitchell skandaliczne, oczekujemy przeprosin

Słowa amerykańskiej dziennikarki Andrei Mitchell są "skandaliczne i szkalujące"; oczekujemy przeprosin - powiedział w czwartek wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. Jeśli Mitchell nie wycofa się z tych słów, będzie odpowiednia i adekwatna reakcja - zapowiedział.

Szynkowski vel Sęk w czwartek w RMF FM skomentował wypowiedź dziennikarki Andrei Mitchell z telewizji MSNBC, która przeprowadziła wywiad z przebywającym w Warszawie wiceprezydentem USA Mikiem Pencem. W swojej relacji dziennikarka poinformowała, że w programie podróży Pence'a i jego żony jest m.in. wizyta w dawnym getcie warszawskim, gdzie w czasie powstania w 1943 r. Żydzi - jak powiedziała - "przez miesiąc walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi".

Wiceminister ocenił słowa amerykańskiej dziennikarki jako "skandaliczne i szkalujące". "My oczekujemy w tej sprawie jednoznacznie przeprosin. To jest oczywiste. Jeżeli te przeprosiny i wycofanie się z tych skandalicznych słów nie padną, to będzie odpowiednia, adekwatna reakcja. Reakcja zdecydowana" - zadeklarował.

Jak zaznaczył, MSZ liczy, że Mitchell przeprosi i "nie będzie potrzeby, żeby ta reakcja była bolesna dla autorki tych słów".

Dodał, że z prawnego punktu widzenia, ze strony MSZ, są możliwe różne działania w tej sprawie. "W zależności od tego, jaka będzie refleksja w tej sprawie - a refleksja być powinna - takie działania wówczas podejmiemy" - powiedział wiceminister.

Na uwagę, że wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kuukiz'15) domaga się od szefa MSZ wydalenia amerykańskiej dziennikarki z Polski, Szynkowski vel Sęk, doparł: "Bardzo dobrze, że takie jednoznaczne potępienie pojawia się ze wszystkich stron sceny politycznej".

« 1 »
 • wujek_Olek
  14.02.2019 20:14
  Przeprosiny nie wystarczają, bo wypowiedz tej pani jest autentycznym przekazem tego, co WASP głoszą, aby odpowiedzialność od siebie odwrócić. Dobrowolne niewolnictwo jest najbardziej haniebne, panie premier.

  Rassenkunde (opierająca sie na anglosasko-protestanckiej teorii ewolucji pana Darwina), "naukowa" podstawa Zagłady, odróżniała 1) "kulturotwórcze" "rasy", te nordyjsko-aryjskie, jak D/GB/DK/S/N/…, 2) słowiańskich "podludzi", zdolnych jako poddani utrzymać kulturę i 3) Żydów, "rasę" niby "kulturobójczą" licząc do nich jednak nawet "aryjskich" prozelitów, członków gmin żydowskich.

  Z powodu "gorszej jakości" słowiańskiej "rasy", znaczy Polaków i Rosjan, nie należeli oni do klubu "panów", można i trzeba ich było, jak zwierzęta, użyć … Wobec tego ględzenie o "polskich nazistach" to oksymoron. Nazizm był ekskluzywny, podobnie jak …

  Inkluzyjne totalitaryzmy to bolszewia, Islam i nasz dzisiejszy tęczowy anglosaski neoliberalizm: Każdy, który sie podda to "swój" i może uczestniczyć w wyścigu szczurów, eugenika, ta druga anglosasko-protestancka "nauka" (pana Galtona, kuzyna pana Darwina) hitleryzmu o życiu "wartym" życia i tym jego "nie wartym", tu dalej obowiązuje …
 • art
  14.02.2019 22:19
  @WUJEK OLEK już jest. I coś tam niby pisze… ale nikt nie wie co:
  Przypomnę:
  WUJEK_OLEK
  31.10.2018 21:03

  My to ja i ty. Ja tak od lat praktykuję. Lepiej dać, na ile stać, niż brać. Ale "prawdziwe" polaczki kochają dalej wszystko brać a nic nie dać?

  Nie ma za to @DREMORA i @TOMASZLA. Oni nad plakatami antyaborcyjnymi pochylili się. Bo „drastyczne” te plakaty antyaborcyjne. Takie wiecie…nieładne..jakby. Po prostu be
  doceń 0
 • Rafaello
  15.02.2019 08:28
  Ja bym jej darował. Co najwyżej wyjaśniłbym że coś jej się pomieszało.
  Jakoś tak mam takie pojęcie, że tym jest właśnie miłość.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama