107,6 FM

"Szukanie cudowności w książkach o Szarbelu, ks. Dolindo, o. Pio wskazuje na wielką niedojrzałość duchową"

Myślę, że szukanie cudowności w książkach o Szarbelu, ks. Dolindo, o. Pio wskazuje na wielką niedojrzałość duchową polskiego Kościoła. Jest szukaniem drogi na skróty, łatwych recept, mistyków, którzy coś nam w niebie „załatwią” - mówi o. Wojciech Surówka w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego".

Osią rozmowy Marcina Jakimowicza z dominikaninem, dyrektorem Instytutu Św. Tomasza w Kijowie, jest francuska mistyczka Marta Robin. Na polskim rynku ukazała się właśnie poświęcona jej książka Jeana Guittona ("Portret Marty Robin"). - To nie jest książka pisana na kolanach. Guitton, będąc człowiekiem wierzącym, nie potrafił uwolnić się od krytycznego umysłu. To wielka zaleta jego dzieła! - komentuje o. Surówka.

Więcej: Umieranie ziarna oraz w najnowszym "Gościu Niedzielnym".

« 1 »
 • Tomaszszcz
  17.02.2019 11:44
  DREMOR KIM TY JESTEŚ ABY AŻ TAK MÓWIĆ O ŚW OJCU PIO! Kim? NIKIM! To święty wyniesiony na ołtarze przez samego także Świętego Jana Pawła II. Oboje się znali a Pan brednie mówi o Św ojcu Pio na chmurze! Co za buta co za arogancja! 50lat co móc szatan bił do krwi Ojca Pio. Właśnie ż tej postaci trzeba brać przykład jak żyć by wejść do NIEBA!
 • Owszem
  17.02.2019 12:24
  I jeszcze przyszły mi na myśl cudowności z Fatimy, z Akita i - ostatnio - z Sokółki. Obawiam się, że zdarzenie w Sokółce jest jakby, niestety, wołaniem na puszczy.
 • Nutka
  17.02.2019 12:29
  Artykułu nie czytałam, więc się nie odniosę do całości. Wiem jedno – w książkach o ks. Dolindo zachwyciły mnie cudowności, to prawda. Ale nie byłyby one nic warte, gdyby nie wiara tego kapłana. Chcę czytać o cudownościach, ale i szarlatani mogli je wokół siebie tworzyć. To, co pomaga mi rozeznać, czy coś jest warte uwagi, to wiara świętego. Wiara i zaufanie. Na co cudowności, gdy nie ma tych dwóch rzeczy? A jeśli one są, to dla mnie jest wszystko i całą resztę przyjmę z radością.
  doceń 3
 • podaj nick
  17.02.2019 12:40
  ło matko na wszystko jest miejsce, jednych przekonują historie półmagiczne z cudownymi interwencjami, innych rozumowe wyjaśnianie kwestii innym coś na kształt medytacji czy psychoanalizy dla każdego coś miłego, w zależności od rodzaju umysłowości, a tutaj ktoś po prostu promuje książkę i chciałby przez negacje znanych i poczytnych pozycji zapewnić sobie podobny nakład, to się nazywa kościelny marketing
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama