107,6 FM

Papież: Nie bójcie się być gościnnymi i otwartymi na innych

Aby to uczynić nie wystarczy racjonalne wytłumaczenie, czy statystyczna kalkulacja. Trzeba zawierzyć Bogu, który mówi do nas: „Nie bójcie się” – to słowa homilii, którą Papież wygłosił otwierając spotkanie w Sacrofano poświęcone migrantom.

Odniósł się w niej do sytuacji Żydów, którzy wychodząc z Egiptu, ścigani byli przez wojska faraona i stanęli przed przeszkodą, która wydawała się nie do przezwyciężenia: Morzem Czerwonym. Wtedy Bóg powiedział do nich: „Nie bójcie się”, jestem z wami. Podobne słowa wypowiedział Jezus do swoich uczniów, którzy, gdy zobaczyli Go kroczącego Go po jeziorze, przelękli się. Myśleli bowiem, że to zjawa.

Franciszek zaznaczył, że także i my wobec zła i brzydoty naszych czasów jesteśmy kuszeni, aby porzucić nasz sen o wolności. Zamykamy się wtedy w sobie, licząc na własne siły, w kręgu osób, które kochamy. To zachowanie sprawia – dodał – że rośnie strach przez obcym, nieznanym, wykluczonym.

Papież wezwał więc do przezwyciężenia strachu i do zawierzenia Panu. On nas nigdy nie opuści. To otwarcie na innych jest tym pilniejsze, że spotykając drugiego spotykamy samego Jezusa. To On puka do naszych drzwi głodny, spragniony, nagi, chory. I mówi do nas: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40).

Na zakończenie Papież zachęcił wszystkich tych, którzy odrzucili strach i otwarli się na innych, aby podzielili się tym doświadczeniem z innymi, aby im pomóc w takim samym zachowaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Ala
  15.02.2019 22:02
  Nie rozumiem tego Papieża
  doceń 20
 • sp
  16.02.2019 01:14
  Co to za goście, którzy chcą mi zrobić w domu przemeblowanie według własnego gustu, a potem żyć latami na moim utrzymaniu? W imię czego mam stać się de facto ich niewolnikiem?
  doceń 21
 • mee...
  16.02.2019 10:26
  Bog poslal Syna swego na ziemie, by owce Boga odnalzal, lud wybrany 12 pokolen Jakuba, ktoremu Bog zmienil imie na Izrael...dzis lud Boga zyje na ziemi polnocnej sa to Slowianie, Bog zna nasz ucisk, ktorego doznajemy od tych co zwa samych siebie Zydami, a zydami nie sa, a sa synagoga szatana. Dzis zatem zyjemy na ziemi polnocnej, ale wszedzie na swiecie wygnani w posukiwaniu lepszego zycia. Dlaczego Bog zatem dopuszta to, ze synagoga szatana nas przesladuje? Bog zna nas, ale jak powiedziano stal hartuje sie w ogniu, Bog na sprawdza mimo, ze zna nas, ku potepieniu szatana. Cala watka zla toczy sie oto, by lud bozy zwiesc, a jak sie da to pozbawic zycia wieczego...dlatego zly forsuje plan, ze wszyscy jestesmy rowni, ze wszyscy jestesmy bracmi, z tym, ze my musimy dac wszystko tym, ktorzy ludem wybranym nie sa, a ktorzy powinni pojsc za Bogiem Prawdziwym i Synem jezeli chca byc zbawieni...malo tego diabel swe nasienie, nasienie weza - synagoge szatana uczynil ludem wybranym i tak zwiodl caly swiat, zwiodl koscioly, religie i wyznaia, a to znaczy, ze wszelkie religie, koscioly, wyznania, polityka, pieniadz, media jest kontrolowana przez synagoge szatana.
 • godot
  16.02.2019 11:59
  Namawianie do przyjmowania imigrantòw obcych kulturowo,nie jest ewangelicznym aktem miłosierdziia a naiwnością i brakiem troski i miłosierdzia wobec prawowitych mieszkańców Europy.Trudno zrozumieć Papieża,który z niezrozumiałym oporem,namawia tubylców by wpuszczali do swoich państw imigrantów (większość z nich to muzułmanie) kiedy oni nie szanują ani praw i kultury państw w których się osiedlają.Czy słowa z Nowego Testamentu,,Jeżeli ktoś nie przynosi tej nauki do was to go nie przyjmujcie,,już nie obowiązują?
  doceń 24

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama