107,6 FM

W Radomiu przybywa osób bezdomnych

Tak wynika ze wstępnych danych szacunkowych najnowszego liczenia osób bezdomnych. Dokładne wyniki będą znane pod koniec lutego.

Pracownicy socjalni i opiekunowie Schroniska dla Bezdomnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, streetworkerzy Caritas, funkcjonariusze Straży Miejskiej, policji, pracownicy socjalni radomskich szpitali i wolontariusze włączyli się w ogólnopolską akcję liczenia ludzi bezdomnych. - Dane zbierano w domach dla osób bezdomnych, noclegowniach, schroniskach, pustostanach, a także w szpitalach i aresztach. Na miejscu przeprowadzano ankietę, w której pytano o wiek, miejsce ostatniego zameldowania, wykształcenie, czy przyczyny bezdomności - mówi Elżbieta Kocon, gminny koordynator badania w Radomiu, kierownik Schroniska Dla Bezdomnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W ciągu ostatnich lat ta liczba wzrosła o prawie 40 proc. W 2017 roku badanie wykazało 261 osób bezdomnych, z czego 108 przebywało w placówkach dla nich przeznaczonych. Streetworkerzy Caritas podczas patrolu, w którym wzięła udział redakcja "Gościa Radomskiego", mówili, że obecnie liczba bezdomnych może sięgać 300 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Anonim (konto usunięte)
    16.02.2019 14:43
    Streetworkerzy - nie wiem, śmiać się czy płakać?
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama