107,6 FM

Komu potrzebna jest modlitwa?

Każdy upadek duchowy zaczyna się od tego, że człowiek się nie modli. Powie to każdy przewodnik duchowy.

Popularny kawał mówi o tym, że kiedy złapie nas szef na drzemce w pracy, należy wtedy spokojnie podnieść głowę i powiedzieć: „…i Ducha Świętego. Amen”. Czy fałszywa modlitwa zadziała na szefa, trudno powiedzieć. Jednak prawdziwa modlitwa zawsze działa. Działa na człowieka, bo to właśnie jemu jest ona najbardziej potrzebna.

Ludzie spowiadają się dość często z tego, że opuszczają modlitwę, ale chyba coraz rzadziej – zauważa ks. Stefan Czermiński, proboszcz z Katowic. A podejście, że brak modlitwy nie jest problemem, jest niebezpieczne. I potwierdzają to doświadczenia mistyków. Właśnie to zniechęcenie do modlitwy podsyca w człowieku Nieprzyjaciel.

Modlitwa jest przywilejem, jakiego poza nami nie ma nikt w świecie materii. O znaczeniu czasu poświęconego na modlitwę, o korzyściach płynących z regularnego jej odmawiania i o zagrożeniach płynących z jej zaniedbania pisze w najnowszym "Gościu Niedzielnym" Franciszek Kucharczak.

Więcej znajdziesz TUTAJ oraz w najnowszym wydaniu drukowanym "Gościa Niedzielnego".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Barbara
    18.02.2019 09:28
    Dziękuję, Panie Franciszku, za ten artykuł ... Wczoraj z samego rana spojrzałam kątem oka na okładkę Gościa Niedzielnego, a tam - "Daj Bogu czas". Uderzyło mnie; to tak jakbym "z Góry" dostała informację ( list, depeszę, telegram), na którą długo czekałam ... Początkowo pomyślałam - no tak, jestem niecierpliwa, chcę już i natychmiast, brakuje mi pokornego czekania, a tu Pan Bóg mi powiedział dobitnie "daj mi czas" :) Ale artykuł traktuje nie tyle o bożym czasie dla mnie, a o moim czasie poświęconym dla Boga. Od kilku tygodni miałam straszny problem z modlitwą ... Dziękuję.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama