Kukiz: W poniedziałek złożymy w Sejmie projekt ustawy antykorupcyjnej

dodane 18.02.2019 07:09

PAP |

Kukiz'15 złoży w poniedziałek w Sejmie projekt ustawy antykorupcyjnej, który zakłada m.in. że osoby skazane za korupcję będą pozbawione biernego prawa wyborczego - zapowiedział w niedzielę wieczorem lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Kukiz: W poniedziałek złożymy w Sejmie projekt ustawy antykorupcyjnej   Jędrzej Rams /Foto Gość Paweł Kukiz

Kukiz poinformował w TVP Info, że projekt ustawy antykorupcyjnej trafi do Sejmu w poniedziałek. "Ustawa będzie przede wszystkim mówiła o tym, że osoby skazane za przestępstwa korupcyjne będą pozbawiane biernego prawa wyborczego. Nie będą mogły startować w wyborach ani do parlamentu, ani do samorządu" - zaznaczył.

Zapowiedział też, że osoby, których obejmą przepisy ustawy, będą pozbawione możliwości pracy we wszystkich instytucjach państwowych i samorządowych. "Będą pozbawione też możliwości zasiadania w zarządach i radach spółek Skarbu Państwa i samorządowych. Nie będą mogły pracować w wymiarze sprawiedliwości, nie będą mogły ubiegać się o zamówienia publiczne" - dodał lider Kukiz'15.

Pytany, czy projekt zyska "poparcie polityczne" powiedział, że liczy przede wszystkim na poparcie obywatelskie. "Myślę, że obywatelom taka ustawa, która ukróci korupcję będzie się bardzo podobała" - ocenił.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KUKIZ'15, PAP, PARTIE, PAWEŁ KUKIZ, PRAWO, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ, SEJM

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 6 Gość 18.02.2019 13:20
Niezalogowany użytkownik Art 85 Konstytucji
Prawa wyborcze nie przysługują osobom chorym umysłowo oraz osobom, które orzeczeniem sądowym zostały pozbawione praw publicznych.
A z Konstytucją będzie to ograniczenie praw wyborczych zgodne? Trybunał zdąży tę ustawę zweryfikować przed tegorocznymi wyborami? Jeśli będzie zgodna, to chyba za cztery, pięć lat będzie mogła zastosowana?
Zobaczymy co będzie konkretnie, bo słyszy się o innych niż ww. pomysłach, które mają znaleźć się w tej ustawie.
Plusów: 0 ziom 18.02.2019 09:32
Niezalogowany użytkownik A w ogóle dostał ktoś wyrok za korupcję? Najwyższy nie skasował z powodu roztargnienia? Ech, K15, tani ruch pod publiczkę., słupki spadają, trza się czymś wykazać. Słabo.
Plusów: 3 Spoko 18.02.2019 09:14
Niezalogowany użytkownik "Myślę, że obywatelom taka ustawa, która ukróci korupcję będzie się bardzo podobała" - Jak najbardziej :))

wszystkie komentarze >