107,6 FM

Kukiz: W poniedziałek złożymy w Sejmie projekt ustawy antykorupcyjnej

Kukiz'15 złoży w poniedziałek w Sejmie projekt ustawy antykorupcyjnej, który zakłada m.in. że osoby skazane za korupcję będą pozbawione biernego prawa wyborczego - zapowiedział w niedzielę wieczorem lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Kukiz poinformował w TVP Info, że projekt ustawy antykorupcyjnej trafi do Sejmu w poniedziałek. "Ustawa będzie przede wszystkim mówiła o tym, że osoby skazane za przestępstwa korupcyjne będą pozbawiane biernego prawa wyborczego. Nie będą mogły startować w wyborach ani do parlamentu, ani do samorządu" - zaznaczył.

Zapowiedział też, że osoby, których obejmą przepisy ustawy, będą pozbawione możliwości pracy we wszystkich instytucjach państwowych i samorządowych. "Będą pozbawione też możliwości zasiadania w zarządach i radach spółek Skarbu Państwa i samorządowych. Nie będą mogły pracować w wymiarze sprawiedliwości, nie będą mogły ubiegać się o zamówienia publiczne" - dodał lider Kukiz'15.

Pytany, czy projekt zyska "poparcie polityczne" powiedział, że liczy przede wszystkim na poparcie obywatelskie. "Myślę, że obywatelom taka ustawa, która ukróci korupcję będzie się bardzo podobała" - ocenił.

« 1 »
 • Spoko
  18.02.2019 09:14
  "Myślę, że obywatelom taka ustawa, która ukróci korupcję będzie się bardzo podobała" - Jak najbardziej :))
  doceń 3
 • ziom
  18.02.2019 09:32
  A w ogóle dostał ktoś wyrok za korupcję? Najwyższy nie skasował z powodu roztargnienia? Ech, K15, tani ruch pod publiczkę., słupki spadają, trza się czymś wykazać. Słabo.
  doceń 0
 • Stanisław_Miłosz
  18.02.2019 10:03
  A z Konstytucją będzie to ograniczenie praw wyborczych zgodne? Trybunał zdąży tę ustawę zweryfikować przed tegorocznymi wyborami? Jeśli będzie zgodna, to chyba za cztery, pięć lat będzie mogła zastosowana?
  Zobaczymy co będzie konkretnie, bo słyszy się o innych niż ww. pomysłach, które mają znaleźć się w tej ustawie.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama