107,6 FM

Nie odbędzie się szczyt V4 w Jerozolimie

Zaplanowany na poniedziałek i wtorek szczyt V4 w Jerozolimie nie odbędzie się - poinformował rzecznik MSZ Izraela Emmanuel Nahshon. Po wycofaniu się Polski z udziału w szczycie odbędą się dwustronne spotkania premiera Izraela Benjamina Netanjahu z szefami rządów Węgier, Czech i Słowacji.

"Nie będzie pełnego spotkania V4" - napisał rzecznik w wiadomości SMS, cytowanej przez agencję Reutera. "Przyjeżdża trzech premierów, którzy spotkają się z premierem (Izraela)" - dodał.

Reuters informuje, powołując się na CTK, że szczyt V4 może zostać przesunięty na drugą połowę roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • podaję nick
  18.02.2019 15:21
  Sam pomysł organizowania szczytu V4 w Jerozolimie był kuriozalny. Co ma Izrael do Grupy wyszehradzkiej?
  doceń 37
 • Józef K.
  18.02.2019 18:59
  W finale tej sprawy jedna rzecz jest zaskakująca. Premierzy Słowacji i Węgier będą prowadzić bilateralne rozmowy z szefem Izraela. A więc reprezentacji narodów, które w sprawie Holocaustu mają znacznie więcej " za uszami " niż Polacy . Przypomnę bardzo aktywny udział w zagładzie Żydów tzw. Pierwszej Republiki Słowackiej pod wodzą księdza Tiso , czy węgierskich strzałokrzyżowców po obaleniu przez Niemców regenta Horthy'ego .
  doceń 17
 • Czytelnik
  18.02.2019 19:21
  Nie będzie pełnego spotkania. Będzie spotkanie bez Polski. Przyjechały delegacje z Węgier, Czech i Słowacji. Nagłówek mija się z prawdą mocno.
 • Czytelnik
  18.02.2019 20:22
  Myślę że będzie spotkanie tylko bez nas szkoda że nasz rząd nie potrafi prowadzić polityki zagranicznej jest to wielki dramat ostatnie lata to pasmo porażek mam nadzieję że to się zmieni.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama