107,6 FM

Zginął z rąk dżihadystów

72-letni salezjanin oddał życie za wiarę w Chrystusa.

Do ataku doszło 15 lutego po godzinie 15.00, 40 km od południowej granicy Burkina Faso. Ks. Antonio Fernández SDB wraz ze współbraćmi wracał do swojej wspólnoty w Uagadugú. Samochód został zatrzymany przez dżihadystów. Oddali oni strzały z karabinów i uciekli. Trzy strzały trafiły salezjanina. Terroryści zamordowali również czterech strażników przy granicy. Dwóch towarzyszy salezjanina przeżyło.

Antonio César Fernández urodził się w Pozoblanco 7 lipca 1946 roku. Był misjonarzem w kilku krajach afrykańskich od 1982 roku. Jego pierwszym miejscem pobytu było Lomé (Togo). Pracował jako nauczyciel nowicjatu (1988 - 1998). Pełnił również funkcję delegata Prowincji Salezjańskiej frankofońskiej Afryki Zachodniej (AFO) na Kapitule generalnej 25 (2002). W ostatnim czasie pracował w Burkina Faso. Służył 55 lat jako salezjanin, a 46 jako ksiądz.

Współbracia przypominają, że jako ksiądz - Antonio Fernández ofiarował swoje życie za Afrykę i jego ofiara została w pełni przyjęta.

W krótkim filmiku ks. Antonio opowiada o tym, jak od 50 lat jest salezjaninem. Przyznaje, że bycie salezjaninem, powołanie, zawdzięcza Bogu. Podkreśla, że to łaska. „Mogę tylko powiedzieć, że otrzymuję od Boga wiele błogosławieństw, szczególnie jeśli chodzi o kontakt z młodymi”. Zwraca uwagę, że w różnych miejscach młodzi są różni. Marzył o tym, by zostać salezjaninem. „Jestem nim i to tylko dzięki Bożej łasce. Nie zasługuję na to powołanie, to mnie przekracza”. Podkreśla, że może tylko dziękować Bogu za powołanie i służenie we wspólnocie.

Vídeo del salesiano cordobés Antonio César Fernández
El Día de Córdoba

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama