107,6 FM

Kto jest przeciwko Jezusowi?

Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Mk 9,40

Mk 9, 38-40

Apostoł Jan rzekł do Jezusa: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami».

Lecz Jezus odrzekł: «Przestańcie zabraniać mu, bo nikt, kto uczyni cud w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami».


 

Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Mk 9,40

Piękna scena, w której Jezus wielkodusznie otwiera serca apostołów na wszelkie dobro. „Kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami”. Wielu pamięta pewnie bardzo podobne słowa z innych Ewangelii:  „Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mną, rozprasza”. Dla niektórych być może stanowią podstawę do odrzucania wszystkiego, co nie wydaje się dość ortodoksyjne czy w pełni wplecione w życie Kościoła. Warto jednak zwrócić uwagę, że te sentencje nie są ze sobą sprzeczne: kto nie jest z Jezusem, jest przeciwko Niemu i zamiast zbierać rozprasza, jednak – i to dziś słyszymy z ust Jezusa – kto nie jest z apostołami, niekoniecznie jest przeciwko Jezusowi. Mówi On dziś swoim uczniom: nie odrzucajcie zaangażowania takiego człowieka, jego misji, jego pracy tylko dlatego, że nie należy do grona wybrańców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Gabriela
    27.02.2019 07:20
    Prawdziwy wybraniec ze swym wybraństwem się nie obnosi. Zachowuje - do czasu, jak Jezus - mesjański sekret. I wzbrania się - jak On - przed jego ujawnieniem. Przemawia nie tyle obwieszczaniem światu swego wybrania, co - wskazującymi na Jezusa - czynami. Dlatego jest z Nim, choć niekoniecznie z nimi.
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.