107,6 FM

Dąbrowa Górnicza z nowym przejściem podziemnym

Przejściem podziemnym połączono dwie części Ząbkowic - dzielnicy Dąbrowy Górniczej.

Przecięcie wstęgi przed nowym przejściem podziemnym w Dąbrowie Górniczej   Przecięcie wstęgi przed nowym przejściem podziemnym w Dąbrowie Górniczej
Marcin Iciek / Radio eM
To wspólna inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych i dąbrowskiego magistratu. Przejście zastąpiło dotychczasową kładkę ponad peronami. Czym wyróżnia się nowo-otwarte przejście?

- tłumaczył Helmut Klabis – Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Częstochowie.

W okolicy dworca w Ząbkowicach ma powstać jedno z trzech planowanych w Dąbrowie Górniczej centrów przesiadkowych, o czym przekonuje prezydent Dąbrowy Górniczej - Marcin Bazylak.

Nowe przejście podziemne na stacji w Dąbrowie Górniczej - Ząbkowicach kosztowało 6 milionów 700 tysięcy złotych. 3,5 miliona złotych ze środków PKP Polskich Linii Kolejowych i 3,2 miliona z budżetu Dąbrowy Górniczej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama