107,6 FM

Śląsk chce zorganizować Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w 2024 roku

Na Stadionie Śląskim 21 lutego został podpisany list intencyjny w tej sprawie kolejnej edycji Memoriału Janusza Kusocińskiego. A to nie jedyna lekkoatletyczna impreza, jaka ma się na nim rozgrywać.

Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, uważa organizację wydarzeń sportowych takiej rangi za priorytet. Twierdzi on, że Stadion Śląski pokazał w sylwestra, że jest obiektem, który mieszkańcy województwa sobie cenią i chcą go widzieć w różnych odsłonach.

20 tysięcy na lekkiej atletyce

Tomasz Majewski, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012 rok) oraz w Pekinie (2008 rok) podkreśla, że Stadion Śląski jest obiektem, który doskonale nadaje się do bycia lekkoatletyczną areną.

Słowa Majewskiego potwierdza sukces ubiegłorocznego Memoriału Janusza Kusocińskiego - odbywających się corocznie zawodów lekkoatletycznych. W 2018 roku po raz pierwszy miały one miejsce na Stadionie Śląskim. Spektakularna ilość kibiców (ponad 20 tysięcy) zgromadzona na trybunach udowodniła organizatorom wydarzenia, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się lekka atletyka na Śląsku.

W stawce Goeteborg i Mińsk

Polski Związek Lekkiej Atletyki podnosi jednak poprzeczkę wyżej i oprócz organizowania w czerwcu 2019 roku kolejnej odsłony Memoriału Janusza Kusocińskiego, dokłada wszelkich starań, by to Stadion Śląski był gospodarzem Mistrzostw Europy w 2024 roku.

Więcej na następnej stronie

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama