107,6 FM

Jarosław Sellin: listy PiS w wyborach do PE już są mocne

Wiceminister kultury odpowiedział na apel Anny Sobeckiej. Posłanka domagała się poszerzenia list o ugrupowania patriotyczne, "którym na sercu leży dobro Polski i Europy".

Polityk wymieniła, m.in. Mirosława Piotrowskiego, Marka Jurka, Marka Jakubiaka, Roberta Winnickiego i Kaję Godek. W liście otwartym do prezesa PiS zamieszczonym na Twitterze podkreśliła, że reprezentowany przez te osoby elektorat "to zdyscyplinowana i aktywna grupa wyborców, których działalność w kampanii wyborczej trudno przecenić". "Przy specyfice eurowyborów, w których frekwencja jest niewielka, z przewagą osób głosujących w nieprzychylnych prawicy wielkich ośrodkach miejskich, kilka procent może zdecydować o sukcesie lub porażce" - zauważyła.

Wiceminister Sellin, pytany w sobotę w radiowej Trójce, czy Jarosław Kaczyński powinien odpowiedzieć pozytywnie na ten apel, odparł, iż apel posłanki "jest realizowany".

"Listy Prawa i Sprawiedliwości są dobre, są mocne, będą jeszcze mocniejsze. Będą w pełni zaprezentowane już wkrótce" - powiedział Sellin. "W tym sensie został zrealizowany, że pani poseł Sobecka postuluje, żeby te listy były na tyle silne, żeby rokowały możliwość zwycięstwa i moim zdaniem rokują. Te, które już przedstawiliśmy" - zaznaczył.

We wtorek Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące "jedynek" i "dwójek" na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród "jedynek" są m.in.: szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, minister edukacji Anna Zalewska i Anna Fotyga.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama