107,6 FM

Nowa "piątka" PiS

Podczas konwencji programowej partii zapowiedziano m. in. wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka i zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia.

O nowych elementach programu - "nowej piątce PiS" - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zapowiedział wprowadzenie od 1 lipca 500+ od pierwszego dziecka. "Mamy nowy program, program trudny. Pierwszy jego punkt to 500+ od pierwszego dziecka" - ogłosił na początku konwencji prezes PiS.

Podkreślił też, że jego ugrupowanie pomoże "młodym ludziom wchodzącym w życie". Zapowiedział, że dla młodych, do 26. roku życia nie będzie podatku PIT dla pracowników.

Lider PiS zapowiedział także "trzynastkę" w postaci najniższej emerytury - 1100 zł - dla każdego emeryta. "Zrobimy to w tym roku, i zrobimy wszystko, żeby uczynić to także w przyszłym i w następnym" - zadeklarował Kaczyński. Jak dodał, pomoc ta ma być wypłacana od maja. Podkreślił, że pomoc emerytom ma być elementem zmniejszania różnic majątkowych w polskim społeczeństwie.

Kaczyński zadeklarował też przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, aby podwoić liczbę przejechanych kilometrów do jednego miliarda z pół miliarda obecnie. "W Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia autobusowe, głównie PKS, zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów do niespełna pół miliarda. Przywrócimy to, przywrócimy ten miliard, przywrócimy połącznia" - zapowiedział Kaczyński. "Te połączenia, o których mówiłem, połączenia autobusowe, dotyczą oczywiście wszystkich, całej Polski, także wielkich miast, ale przede wszystkim mniejszych miast i wsi" - dodał.

Szef rządu Mateusz Morawiecki podkreślał rolę rodziny oraz zachęcania ludzi młodych do pozostawania w Polsce lub powrotu z migracji. Zapowiedział obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT-u dla wszystkich osób pracujących.

Premier poinformował, że w czerwcu, w lipcu będą prezentowane jeszcze inne punkty programowe.

« 1 »
TAGI:
 • Bodo Altmann
  23.02.2019 17:01
  Światowa koniunktura się kończy. Może by było lepiej spojrzeć na Grecję jak to wygląda gdy kasa jest pusta. Polska nie jest w strefie euro więc może być krucho a Rosja nic nie da. Trzeba będzie zaciągnąć pożyczkę w USA na reperacje wojenne od Niemiec.
  doceń 15
 • pytanie
  23.02.2019 19:48
  Czy to nie jest gospodarczy socjalizm państwowy, bardzo podobny do Włoch Mussoliniego?
  doceń 7
 • m1a
  24.02.2019 09:37
  Bardziej w tym kraju opłaca się nie pracować . Pracujesz i zarabiasz 1600 zł netto(jak 3 mln Polaków), jesteś według wszystkich urzędów bogaty i nic ci się nie należy, najniższa płaca jest za wysoka na pomoc, taki paradoks. Lepiej się zwolnić, zrobić trójkę dzieci, mieć 1500 zł, nie wykazywać dochodu, mieć x dodatków do czynszu,opału,jeść z miejskiego punktu wydawania żywności. Szaleńcy .....
  doceń 11
 • Spaślak
  24.02.2019 21:33
  Swietnie. Mam 27 lat i mam zarobki oscylujące w granicy średniej krajowej. Nadwyżkę odkładam od lat wegetujac na rozkręcenie własnej działalności i teraz PiS strzela mi w kolano taką ustawą. Przyjdzie młody szczyl po osiemnastym roku życia i dostanie na start większe pieniądze niż ja mam po latach pracy w tej firmie. Co za tym pójdzie wartość moich zaoszczędzonych pieniędzy się zdewaluuje, wprowadzą pewnie chyłkiem nowy podatek, żeby załatać dziurę, którą wywoła ta ustawa i ceny wzrosną bo będzie nowa grupa burżujów. Jestem 27 letnim bezdzietnym czlowiekiem, który stara się robić wszystko by się rozwinąć, a ta partia tylko podrzuca mi kłody pod nogi i właśnie spalili mój pomysł na biznes, bo już na to nie odłożę, a jak będę chciał zmienić pracę na lepiej płatną to nigdzie mnie nie przyjmą ,bo teraz będą szukać tylko "młodych do 26 roku życia" żeby zaoszczędzić na zatrudnianiu ludzi, a za nich nie będzie podatku.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama