107,6 FM

Premier: PiS jest obozem politycznym na wskroś europejskim

PiS jest obozem politycznym na wskroś europejskim - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem Europa i europejskość ma spełniać aspiracje materialne Polaków.

"My przede wszystkim patrzymy na to, co dobrze działa w Europie i to chcemy wdrażać" - podkreślił szef rządu w programie TVP "Gość Wiadomości".

Premier przyznał, że "mamy pewne zapóźnienia, jako Polska, jako polscy obywatele" w stosunku do członków "starej Unii". Wskazał, że właśnie w tych obszarach chcemy ją "gonić". "() dla nas europejskość to przede wszystkim zasobność naszych portfeli, to niskie bezrobocie, to jest to, do czego doprowadziliśmy właśnie () przez trzy lata naszych rządów" - powiedział. Zwrócił uwagę, że mamy obecnie najniższe bezrobocie od 30 lat. Dodał, że "Europa i europejskość ma spełniać aspiracje materialne Polaków."

Morawiecki wyraził nadzieję, że programy wdrażane i zapowiadane przez PiS (czyli m.in. wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie kosztów pracy) "spowodują, że będzie coraz więcej osób, które będą wracały do Polski".

Szef rządu wyjaśnił, że wybory do europarlamentu są bardzo ważne dla PiS-u, "bo - jeżeli można tak powiedzieć - jesteśmy pod koniec pierwszej części meczu". "Ten mecz postrzegam jako ośmioletnią szansę daną Prawu i Sprawiedliwości, jako ośmioletnią szansę daną przez społeczeństwo polskie" - powiedział.

"My ożywiliśmy gospodarkę () ożywiliśmy demokrację. Poprzez wiarygodność pokazaliśmy, że obywatele kartą wyborczą mogą realnie rozliczać polityków z ich obietnic" - ocenił Morawiecki.

« 1 »
 • św Eufenia
  24.02.2019 15:42
  Za dużo TVNu oglądacie PIS chce zmienić Europę wracając do Chrześcijańskich korzeni. Gdyby z dzisiejszą Unią Europejską było wszystko dobrze to by się ta Unia Europejska nie rozpadła. PIS jest ostatnią partią, która chciałąby wyjścia z Unii.
 • Dremor
  24.02.2019 15:53
  PiS jest partią proeuropejską przy założeniu, że Unia ma opierać się na wspieranej przez Rosję idei "Europy Ojczyzn".
  doceń 6
 • DM
  25.02.2019 12:06
  UE musi zostać zniszczona, a kraje europejskie muszą odzyskać (dzięki temu) niepodległość, nie ma innej drogi do normalność... tyle w temacie.
  doceń 0
 • Podajnik
  25.02.2019 15:57
  Unia Europejska zniszczona? Po co ta agresja?
  doceń 8

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama