107,6 FM

Bangladesz: Próba porwania samolotu, porywacz zatrzymany

Boeing 737 linii Biman Bangladesh Airlines, lecący z Dhaki przez Chittagong w Bangladeszu do Dubaju, zawrócił w niedzielę do Chittagong i lądował przymusowo w związku z próbą porwania - poinformował przedstawiciel sił powietrznych Bangladeszu Mofidur Rahman.

Na konferencji prasowej, transmitowanej na żywo przez telewizję, Rahman podkreślił, że nie ma żadnych ofiar i że aresztowano podejrzanego o próbę porwania. Jest on obecnie przesłuchiwany. Rahman nazwał go "terrorystą".

Samolot otoczyli policjanci i żołnierze. Reuters informuje, powołując się na przedstawiciela zarządu linii Biman Bangladesh Airlines, Szakila Mradża, że na pokładzie było 142 pasażerów i że wszyscy bezpiecznie opuścili samolot.

Rahman odmówił ujawnienia bliższych informacji o tym, co zaszło na pokładzie. Miradż powiedział, że piloci zdecydowali się zawrócić do Chittagong, gdy personel kabinowy poinformował ich, że jeden z pasażerów zachowuje się podejrzanie i że są obawy, iż może planować porwanie samolotu.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama