107,6 FM

Wykończone pod klucz

77 mieszkań komunalnych powstanie w Chorzowie. Miasto na ten cel przeznaczyło budynek byłego szpitala.

To największa z realizowanych dotąd przez chorzowski PGM inwestycji. Dawna lecznica przy ul. Karola Miarki zostanie zamieniona w mieszkania. – 8 z nich będzie dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mieszkania będą miały bardzo różny metraż. Będzie kilka „m1”, ale przewidujemy także jedno mieszkanie dwupoziomowe. Oprócz tego w budynku zostaną zainstalowane windy. Będzie ich 5 – mówi Joanna Lekson-Grzyb, dyrektor PGM.

Na każdym piętrze znajdzie się wózkownia i rowerownia do dyspozycji mieszkańców. Oprócz tego będą utworzone komórki lokatorskie. Obowiązkiem wykonawcy jest także stworzenie miejsc garażowych i postojowych dla przyszłych najemców. – Mamy już doświadczenie w podobnych inwestycjach, jednak prace adaptacyjne zawsze wiążą się z niespodziewanymi sytuacjami – przyznaje szczerze Radosław Marks, współwłaściciel firmy BUDO-MAX, która w konsorcjum z firmą REKBUK jest wykonawcą inwestycji.

Prace adaptacyjne potrwają dwa lata. Ich koszt to ponad 17 milionów złotych, 45 proc. tej kwoty pokryje Bank Gospodarstwa Krajowego. Mieszkania będą wykończone pod klucz. Kto będzie się mógł o nie starać? Decyzja zapadnie niebawem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama