107,6 FM

Mieszkańcy Katowic nie chcą bloków zamiast stadionu AWF

Mieszkańcy ul. Kościuszki w Katowicach nie chcą nowego osiedla zamiast stadionu AWF. Boją się, że wieżowce zasłonią im światło, a nowi lokatorzy będą zajmować ich miejsca parkingowe.

Mieszkańcy Katowic nie chcą bloków zamiast stadionu AWF   Stadion AWF w Katowicach Mateusz Kornas /Radio eM Katowice, miasto ogrodów czy deweloperów? Takie pytanie zadają mieszkańcy, którzy nie chcą budowy bloków mieszkalnych na terenach Akademii Wychowania Fizycznego. Stadion przy ul. Kościuszki ma iść na sprzedaż, a zdobyte za niego pieniądze na budowę nowego obiektu uczelni. Katowiczanie zebrali już ponad 1600 podpisów i złożyli w tej sprawie petycję do prezydenta Katowic. Sprzeciwiają się koncepcji budowy siedmiu, siedmiopiętrowych budynków.

Plan zagospodarowania przestrzennego w Katowicach nie obejmuje terenu stadionu AWF, a miasto na razie nie zabiera głosu w tej sprawie. Krzysztof Nowak, dyrektor biura Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach powiedział jednak Radiu eM, że uczelnia nie sprzeda działki, gdzie mieści się stadion AWF, jeśli znajdziemy inne źródła finansowania nowej inwestycji. Chodzi o budowę hali i stadionu lekkoatletycznego w innym miejscu. Na razie władze Akademii Wychowania Fizycznego szukają pieniędzy:

Sama budowa hali ma kosztować 65 milionów złotych, a ministerstwo na razie obiecało 25 milionów. Dyrektor biura rektora AWF zapewnił, że uczelnia w najbliższym czasie planuje spotkać się w tej sprawie z mieszkańcami.

Mieszkańcy Katowic nie chcą bloków zamiast stadionu AWF   Mieszkańcy Katowic nie chcą bloków zamiast stadionu AWF Mateusz Kornas /Radio eM

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama