107,6 FM

Polak zginął na Mont Blanc

Polak, który zginął na Mont Blanc we wtorek, spadł w 400-metrową przepaść. To doświadczony alpinista, 25-latek z Dolnego Śląska.

O wtorkowym wypadku poinformowały w pierwszej kolejności lokalne francuskie media, a za nimi agencja AFP. Do tragedii doszło w czasie zejścia z najwyższego szczytu Alp. Według relacji ratowników z Chamonix alpinista popełnił błąd techniczny, w wyniku którego spadł w 400 metrowa przepaść i zginął na miejscu. Nie był związany liną z pozostałymi uczestnikami wyprawy.

Według ustaleń "Dziennika Wałbrzych" zmarły Polak to doświadczony alpinista, 25-latek z Walimia na Dolnym Śląsku. Brał udział w ekspedycji, której uczestnikami byli Polacy i Rosjanie - m. in. Denis Urubko, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum. Przed rokiem Urubko brał udział w akcji ratunkowej w Pakistanie, na zboczach Nanga Parbat, niosąc pomoc Francuzce Elisabeth Revol i Polakowi Tomaszowi Mackiewiczowi. Revol została wtedy uratowana, Mackiewicz zginął.

Climbing Mont Blanc - Gouter Route (Full HD)
Ori Feldman

« 1 »
  • Antoni Kupiec
    27.02.2019 09:46
    To chyba jakaś przesada by mówić o doświadczonym alpiniście w wieku 25 lat. Równocześnie pisać popełnił błąd techniczny i był nie spięty liną z innymi. To po prostu bezmyślna brawura pod hasłem "jakoś to będzie".
    doceń 6

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama