107,6 FM

Franciszek: Zło lęka się świętości

Papież Franciszek powiedział w środę, że "zło lęka się świętości". Wskazywał, że życie chrześcijan nie może być niespójne ze świętością Boga. "Dni zła są policzone"- mówił papież podczas audiencji generalnej w Watykanie.

"Kiedy Jezus zaczyna głosić Królestwo Boże zło, które dotyka człowieka, jako pierwsze poniesie konsekwencje rozszerzania się świętości" - podkreślił Franciszek w czasie spotkania z tysiącami wiernych na placu Świętego Piotra.

Dodał, że "modlitwa odpędza wszelki lęk".

"Ojciec nas miłuje, Syn wznosi ręce wspierając nasze, Duch działa w ukryciu dla odkupienia świata. My nie wahamy się w wątpliwościach. Jedno jest pewne: zło lęka się świętości" - zaznaczył papież.

W katechezie na temat modlitwy "Ojcze nasz" zauważył: "Bóg jest święty, ale jeśli nasze życie nie jest święte, panuje wielka niespójność".

"Świętość Boga musi odzwierciedlać się w naszych działaniach, w naszym życiu. Ktoś mówi, że jest chrześcijaninem, że Bóg jest święty, ale robi wiele złych rzeczy. To wyrządza szkodę, to gorszy i nie pomaga" - wyjaśnił.

"Bóg jest jak matki, którym wystarcza jedno spojrzenie na dzieci, by zrozumieć wszystko, co się z nimi dzieje; czy są zadowolone czy smutne, czy są szczere czy coś ukrywają" - dodał.

Zwracając się do Polaków papież apelował: "Bądźcie wytrwali w modlitwie, aby świętość Boga naszego Ojca przeniknęła wasze serca i uczyniła was świadkami Jego świętego imienia w waszych rodzinach, wspólnotach i w świecie. Bądźcie ufni: każde zło zostanie pokonane przez świętość Boga".

« 1 »
  • PRAWDA WAS WYZWOLI
    27.02.2019 14:39
    Papa Franek zaczyna w końcu mówić jasno w sposób zrozumiały bez wzbudzania wątpliwości, co do zgodności z Ewangelią. Tak trzymać i do przodu! Allelujah!
    doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama