107,6 FM

Ważył 268 gramów, gdy się urodził. W dobrym stanie wyszedł ze szpitala

Mieścił się w dłoni dorosłego i ważył po porodzie tyle, co większa cebula - mówili lekarze o chłopcu, który urodził się w 24. tygodniu ciąży w uniwersyteckim szpitalu Keio w Tokio. Dziecko waży obecnie ponad 3 kg i w dobrym stanie opuściło szpital.

Breaking News - 'Tiniest baby boy' leaves Tokyo hospital
Breaking News Today

Maleństwo urodziło się w sierpniu zeszłego roku poprzez cięcie cesarskie. Lekarze zdecydowali się je przeprowadzić, gdy zorientowali się, że chłopiec przestał rosnąć. Japońscy lekarze twierdzą, że ich podopieczny to najmniejsze dziecko na świecie, które opuściło szpital w dobrym stanie zdrowia.

Maluch z Tokio nie jest jednak światowym rekordzistą, jeśli chodzi o masę urodzeniową. Najmniejszy noworodek, który urodził się i przeżył, przyszedł na świat w 2015 r. w niemieckim Witten. Ważył zaledwie 252 gramy. Znany jest też przypadek z 2006 r., kiedy to w Miami na Florydzie przyszło na świat dziecko o masie "aż" 284 gramów, ale urodzone w zaledwie 21. tygodniu ciąży. Dzieci te dotknięte były jednak poważnymi problemami zdrowotnymi, głównie z płucami. Rejestr najmniejszych urodzonych dzieci prowadzi University of Iowa.

« 1 »
 • tomaszl
  28.02.2019 12:59
  Po części mogę zgodzić się z NJ - ratowanie każdego życia za wszelką cenę bywa czasami dyskusyjne. Ale czy każdy z nas nie zrobi wszystkiego, aby uratować życie swego współmałżonka, swoich dzieci, rodziców, rodzeństwa. I tak, czasami przyjdzie zapłacić duża cenę, często przez całe życie, ale warto. I warto wierzyć także Bogu, gdy nachodzą wątpliwości choćby co stanie sie z naszymi ciężko niepełnosprawnymi bliskimi po naszej śmierci.
  doceń 11
 • podaj nick
  28.02.2019 13:03
  wcześniaki nie mają wykształconej swoistej odporności, którą nabywa się przy porodzie w normalnym terminie, tej grupy szczególnie nie powinno się szczepić zaraz po urodzeniu, u nas zaś luz blues szczepi się w pierwszej dobie czy to ośmiomiesięczne noworodki czy młodsze bez mrugnięcia
 • Wioletta
  28.02.2019 21:05
  W maju ubiegłego roku przyszła na świat w 25 tc nasza najmłodsza córka - Karolinka Maria. 830g, 38 cm i 5 pkt Apgar. Pan Bóg otoczył Karolinkę szczególną opieką. Obecnie ma 9 miesięcy urodzeniowych, a korygowany wiek to pół roku. Widzi, słyszy i rozwija się prawidłowo jak na wiek korygowany. Przeszła wiele. Bóg obdarzył nas pięknym darem, jakim jest prawidłowy rozwój naszego dziecka. Warto walczyć o zdrowia i życie każdej Kruszynki, ale przede wszystkim ufać Bogu!!!
 • Anna Panna
  01.03.2019 00:02
  Rośnij zdrowo, małe szczęście!
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama