107,6 FM

Ważył 268 gramów, gdy się urodził. W dobrym stanie wyszedł ze szpitala

Mieścił się w dłoni dorosłego i ważył po porodzie tyle, co większa cebula - mówili lekarze o chłopcu, który urodził się w 24. tygodniu ciąży w uniwersyteckim szpitalu Keio w Tokio. Dziecko waży obecnie ponad 3 kg i w dobrym stanie opuściło szpital.

Breaking News - 'Tiniest baby boy' leaves Tokyo hospital
Breaking News Today

Maleństwo urodziło się w sierpniu zeszłego roku poprzez cięcie cesarskie. Lekarze zdecydowali się je przeprowadzić, gdy zorientowali się, że chłopiec przestał rosnąć. Japońscy lekarze twierdzą, że ich podopieczny to najmniejsze dziecko na świecie, które opuściło szpital w dobrym stanie zdrowia.

Maluch z Tokio nie jest jednak światowym rekordzistą, jeśli chodzi o masę urodzeniową. Najmniejszy noworodek, który urodził się i przeżył, przyszedł na świat w 2015 r. w niemieckim Witten. Ważył zaledwie 252 gramy. Znany jest też przypadek z 2006 r., kiedy to w Miami na Florydzie przyszło na świat dziecko o masie "aż" 284 gramów, ale urodzone w zaledwie 21. tygodniu ciąży. Dzieci te dotknięte były jednak poważnymi problemami zdrowotnymi, głównie z płucami. Rejestr najmniejszych urodzonych dzieci prowadzi University of Iowa.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama