107,6 FM

Co potrafisz zostawić dla Jezusa?

Oto my opuściliśmy wszystko… Mk 10,28

Mk 10, 28-31

Piotr powiedział do Jezusa: «Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą».

Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci lub pól z powodu Mnie i z powodu Ewangelii, żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól, wśród prześladowań, a życia wiecznego w czasie przyszłym. Lecz wielu pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi».


Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Magdalena Jóźwik
Gość Niedzielny

Oto my opuściliśmy wszystko… Mk 10,28

Co potrafisz zostawić dla Jezusa? Z czego zrezygnować? Może ze względu na Jezusa hojnie dajesz jałmużnę potrzebującym? Poświęcasz innym wiele cennego czasu? Albo gorliwie modlisz się w różnych intencjach? Piotr zostawił wszystko i pyta: co z nagrodą? Może i nam zdarza się prowadzić takie wyliczanki z Bogiem? Mówimy: służę Ci, Boże, od lat, dlaczego więc różnych rzeczy mi brakuje? Zdecydowanie łatwiej jest oddać to, co na zewnątrz, trudniej to, co mamy w sercu – plany, ambicje, oczekiwania. Może zostawiamy wiele, ale nie samego siebie i dlatego nie widzimy, jak wiele dostajemy? A przecież wystarczy dobrowolnie wybrać ubóstwo serca, zrezygnować z siebie, by sam Jezus stał się oczekiwaną nagrodą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Gabriela
    05.03.2019 06:16
    Niektórzy z „idących za Jezusem” nie tylko nie zostawiają „domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci lub pól”, ale jeszcze domy, dzieci czy pola pomnażają. Realizują zapowiedź Jezusa? Zapewne tak. Przecież, zgodnie z komentarzem wystarczy „wybrać ubóstwo serca”. I załatwione.
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.