107,6 FM

Trzeci na świecie pod względem wysokości krzyż stanął na Syberii

W Krasnojarsku, jednym z największych miast Syberii, został poświęcony najwyższy krzyż w Rosji. Ceremonii poświęcenia przewodniczył prawosławny metropolita Krasnojarska, Pantelejmon (Kutowoj), poinformowała ekumeniczna fundacja "Pro Oriente".

47-metrowej wysokości stalowy krzyż w stylu bizantyjskim jest trzecim na świecie pod względem wysokości. Wyższe od niego są jedynie wzniesiony w 2010 roku oświetlony krzyż w górach Libanu (74 m.) oraz 66-metrowy Krzyż Millennium w macedońskim Skopje.

Budowę sfinansowano wyłącznie ze składek wiernych. Metropolita Pantelejmon podkreślił, że krzyż jest symbolem miłości bliźniego i „twórczych sił” dla ojczyzny oraz „światłem moralności”. Przypomniał, że wszyscy ludzie są „dziećmi pokoju i miłości bliźniego”. "Dla Rosji jest ważną sprawą, aby pozostała jako naród pamiętający o swojej historii, swojej kulturze i duchowości" - stwierdził metropolita Krasnojarska.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama