107,6 FM

Taśmociąg nad autostradą A4 będzie zdemontowany w dwie noce

Charakterystyczny taśmociąg nad autostradą A4 między Katowicami a Mysłowicami zostanie zdemontowany w noce z 6 na 7 oraz z 7 na 8 marca. Będą utrudnienia w ruchu.

To taśmociąg dawnej KWK Wieczorek, biegnący nad autostradą A4 Katowice-Kraków, na 343. km. Między węzłem Murckowska w Katowicach a węzłem Mysłowice ruch w obu kierunkach poprowadzony zostanie jedną jezdnią.

Dodatkowo w nocy z 6 na 7 marca planowane jest dwukrotne całkowite zatrzymanie ruchu w tym rejonie autostrady na ok. 20 minut.

Taśmociąg jest zamknięty w charakterystycznej obudowie z oknami. Jego zadaniem było łączenie szybu Roździeński z zakładem przeróbczym i placem węglowym kopalni Wieczorek. Ponieważ kopalnia ta jest w likwidacji, taśmociąg przestał być potrzebny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama