107,6 FM

Silny halny w Tatrach

W nocy ze środy na czwartek w Tatrach zaczął wiać halny, przekraczający w porywach prędkość 100 km na godzinę. Z uwagi na silny wiatr wstrzymano kursowanie kolejki linowej na Kasprowy Wierch oraz kolejek krzesełkowych w kotłach Gąsienicowym i Goryczkowym.

Halny przyniósł ocieplenie, a śnieg zaczął szybko topnieć. W czwartek rano termometry w Zakopanem wskazywały 6 stopni Celsjusza. Według prognoz, w przyszłym tygodniu mają jednak w Tatrach wrócić opady śniegu.

Jak informują władze Tatrzańskiego Parku Narodowego, z powodu silnie wiejącego wiatru na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa. W takich warunkach lepiej jest zrezygnować z wypraw, nawet w partie reglowe.

W Tatrach obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Szlaki powyżej górnej granicy lasu są pozawiewane śniegiem, a ich przebieg w wielu miejscach jest niewidoczny.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama