107,6 FM

"Zranieni w Kościele" - rusza telefon zaufania dla ofiar przemocy seksualnej

W Warszawie uruchomiono telefon zaufania i pomoc specjalistów dla ofiar przestępstw seksualnych ludzi Kościoła. Ze wsparcia mogą też skorzystać ich bliscy i inni, których zgorszyły tego typu grzechy.

Na infolinię mogą dzwonić osoby pełnoletnie. Dzieci i młodzież mogą zgłaszać podobne problemy pod numerem tel. 116 111, który jest telefonem zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

- Nasze wsparcie proponujemy również wszystkim, dla których czyny ludzi Kościoła stały się zgorszeniem i przyczyną utraty zaufania do całej wspólnoty wiary - mówi Jakub Kiersnowski, prezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie.

Przy uruchomieniu inicjatywy pomagały osoby, które zmagają się z traumą wykorzystywania przez ludzi Kościoła. One same podpowiedziały, czego oczekują ofiary i jak najskuteczniej można im pomóc. Przydatna okazała się też współpraca z ks. Adamem Żakiem SJ, koordynatorem ds. ochrony dzieci i młodzieży z ramienia Konferencji Episkopatu Polski, oraz ze specjalistycznymi instytucjami: Centrum Ochrony Dziecka Przy Akademii Ignatianum, Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Stop Przedawnieniu. Inicjatywa spotkała się też z życzliwością biskupów obu warszawskich diecezji.

Więcej informacji na stronie: zranieni.info. Informacje można też uzyskać drogę mailową: info@zranieni.info (osoby skrzywdzone zaproszone są jednak do kontaktu telefonicznego).

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama