107,6 FM

Wodzisław Śląski: będzie strefa picia pod chmurką

Wodzisław Śląski chce na próbę wprowadzić strefę picia pod chmurką. Chodzi o Rodzinny Park Rozrywki "Trzy Wzgórza".

Wodzisław Śląski: będzie strefa picia pod chmurką   W tym miejscu ma powstac strefa picia Mateusz Kornas /Radio eM Rada Miasta w Wodzisławiu Śląskim przyjęła już petycję mieszkańców w sprawie utworzenia strefy legalnego picia alkoholu do 12% pod chmurką w Rodzinnym Parku Rozrywki. Pod petycją w tej sprawie podpisało się blisko 750 osób. Jej inicjatorzy - Stowarzyszenie Wodzisław 2.0 - argumentują, że obok i tak jest ogródek piwny, a w miejscu przeznaczonym do grillowania alkohol i tak się pojawia, zaś Straż Miejska przymyka na to oko. Co na to bywalcy Rodzinnego Parku Rozrywki?

Strefa picia pod chmurką ma być wprowadzona na terenie rekreacyjnym ze stolikami i grillem.  - Chcielibyśmy sprawdzić na okres próbny, czy mieszkańcy potrafią kulturalnie korzystać z takiej strefy - mówi Dezyderiusz Szwagrzak, przewodniczący Rady Miasta i pyta: jeżeli nie chcemy piwa, to dlaczego można je tam kupić?

Petycję przyjęła Radę Miasta. Teraz uchwałę w tej sprawie  musi przygotować jeszcze prezydent, a potem przegłosować ją Rada Miasta. Dozwolone byłoby picie alkoholu co najwyżej 12-procentowego, maksymalnie do godz. 21.00.

Wodzisław chce na próbę wprowadzić strefę picia pod chmurką   Wodzisław chce na próbę wprowadzić strefę picia pod chmurką
Mateusz Kornas /Radio eM

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama