107,6 FM

Porwana trzylatka i jej matka odnalezione, sprawcy zostali zatrzymani

Amelka i jej mama są już dzięki nam całe i zdrowe pod naszą opieką - poinformowała Komenda Główna Policji. Jak dodała, zatrzymanie sprawców to efekt skutecznych działań policjantów z całego kraju.

"Amelka i jej mama są już dzięki nam całe i zdrowe pod naszą opieką! Uwolnienie ich i zatrzymanie sprawców to efekt skutecznych działań @PolskaPolicja nieopisany trud policjantów z KGP, CBŚP i całego kraju, w szczególności garnizonów z Białegostoku, Olsztyna, Radomia" - poinformowała KGP na Twitterze.

Informację o zatrzymaniu dwóch sprawców i odnalezieniu 25-latki i jej trzyletniej córki przekazał PAP wiceszef SWiA Jarosław Zieliński. "To dobra wiadomość, sprzed kilku minut. Jeżeli chodzi o siły i środki to nie czas o nich mówić, ale w mojej ocenie siły i środki, które zostały zastosowane były właściwe i adekwatne do sytuacji" - powiedział PAP wiceminister SWiA Jarosław Zieliński.

Dodał, że policja od uzyskania informacji o porwaniu "robiła wszystko, żeby skutecznie znaleźć sprawców, odzyskać osoby uprowadzone, a następnie ukarać tych, którzy dokonali tego czynu". Podkreślił także, że zarówno on, jak i szef MSWiA Joachim Brudziński byli w związku z tą sprawą w stałym kontakcie ze służbami.

Do uprowadzenia 25-letniej kobiety i jej 3-letniego dziecka doszło w ostatni czwartek w Białymstoku przed południem na osiedlu Dziesięciny. Dwaj mężczyźni wciągnęli do samochodu kobietę i dziecko i odjechali. Kilkaset metrów dalej samochód porzucili.

W związku z zaginięciem dziecko był ogłoszony Child Alert; w piątek policja opublikowała również zdjęcia męża porwanej kobiety, ojca dziecka, który w Łomży wypożyczył samochód użyty do uprowadzenia.

 

« 1 »
DO POBRANIA: |

Zapisane na później

Pobieranie listy