107,6 FM

Rzeczniczka Łukaszenki: dyktatura to nasza marka

W wywiadzie dla telewizji ONT Natalia Ejsmant wyjaśniła, że w niestabilnych czasach na świecie może wzrosnąć popyt na dyktaturę, rozumianą jako "porządek, dyscyplinę i spokojne życie".

"Dlatego, że za tym słowem w dzisiejszym naszym rozumieniu przede wszystkim widzimy, porządek, dyscyplinę, absolutnie normalne i spokojne życie. Wydaje mi się, że tak często wypowiadamy to słowo, że dyktatura to już nasza marka" - powiedziała Ejsmant.

"Dyktatura" "to bardzo ciekawe słowo, tak różnie jest odbierane" - dodała. "(...) Często używamy tego słowa w całkowicie różnym sensie. Czasem z pewnym zabarwieniem satyrycznym. A czasami wydaje mi się, że dzisiaj, w 2019 r., słowo dyktatura nabiera jakiegoś pozytywnego zabarwienia" - mówiła przedstawicielka prezydenta Białorusi.

Ejsmont wystąpiła w wywiadzie dla telewizji ONT, który był wyemitowany w czwartek późnym wieczorem. W piątek jej wypowiedzi cytowały białoruskie media.

35-letnia Natalia Ejsmont jest rzeczniczką prezydenta Białorusi od 2014 r. Wcześniej pracowała w telewizji państwowej.

« 1 »
 • Stanisław_Miłosz
  09.03.2019 23:49
  Choć dyktatury nie mamy, to od Białorusi gorsi nie jesteśmy - też mamy swoją narodową markę. Ta marka "Totalna targowica" się nazywa.
  Niestety, towar nią oznaczony na światowych rynkach chodliwy nie jest i raczej nam z tego tytułu eksport nie wzrośnie, bilansu handlowego nie poprawi.
  Wychodzi na to, że jak za PRL, trzeba go (towar) za "odrzut z eksportu" uznawać i na rynek wewnętrzny rzucać. Ale z tym też kłopot - trzeba by dla tego eksportu wewnętrznego Peweksy reaktywować, a pewności że tam się upchnie nie ma. Nikt złotówki, a tym bardziej zielonych (czy jak się mawiało kapuchy) nie da, chyba że sam producent odkupi.
  Sytuacja zatem bez wyjścia - marka jest, a pomysłu na korzystne zagospodarowanie brak.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama