107,6 FM

Umartwienie to nie opcja, to konieczność

Piotr powiedział kiedyś: Właściwie nie wiem, po co jest post, ale zauważyłem, że gdy poszczę, nie umiem zapomnieć o Bogu.

Historia zna przypadki osób, które, motywowane wiarą, całymi latami nie przyjmowały pokarmów. Przykładem jest św. Mikołaj z Flüe który, oprócz Eucharystii, nie spożywał nic przez 19 lat. Potwierdził to proces kanoniczny przed jego beatyfikacją.

Do postu wezwani są wszyscy. Oczywiście nie każdy post musi być tak radykalny, jak ten św. Mikołaja z Flüe. Bo w poście nie chodzi o umartwianie się. W poście chodzi o to, żeby samemu się sprawdzić. Sprawdzić, jak bardzo „Bóg sam nam wystarcza”.

O poście, jego zbawiennych przykładach na życie ludzi, o sensie umartwienia pisze w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego Franciszek Kucharczak.

Więcej znajdziesz TUTAJ oraz w najnowszym wydaniu drukowanym "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama