107,6 FM

Trzy prawicowe partie wystartują razem do PE

Ruch Prawdziwa Europa, Prawica Rzeczypospolitej i Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin wystawią wspólne listy do Parlamentu Europejskiego - poinformowali PAP liderzy tych partii: prof. Mirosław Piotrowski, dr Krzysztof Kawęcki oraz dr Bogusław Rogalski.

W komunikacie przekazanym PAP liderzy podkreślili, że "zjednoczone siły polskiej prawicy idą razem naprawiać Europę". Jak dodali, "gwarantem skuteczności tych działań jest sojusz zawarty przez trzy partie realnej polskiej prawicy: Ruch Prawdziwa Europa, Prawica Rzeczypospolitej i Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin".

"Sojusz nie jest formacją zamkniętą - otwieramy się na wszystkie siły społeczne i polityczne, którym bliska jest Europa, na jaką kiedyś umawiali się jej ojcowie założyciele. A więc: +Europa chrześcijańska+, +Europa wszystkich jej narodów+, +Europa bez armii biurokratów, nonsensownych dyrektyw i absurdów+, +Europa bez moralnego chaosu i promocji LGBT++, +Europa opowiadająca się za cywilizacją życia" - oświadczyli liderzy trzech partii prawicowych.

Jak zapewnili, nie zjednoczyli się przeciwko komuś. "Idziemy do Parlamentu Europejskiego zabezpieczać interesy Polski. Jesteśmy przekonani, że wielu Polakom jest po drodze z nami w marszu po taką właśnie normalną Europę" - podkreślono.

Jak zapowiedzieli, "sojusznicy na polskiej prawicy wystawią wspólne listy w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego".

Oświadczenie podpisali prof. Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa), dr Krzysztof Kawęcki(Prawica Rzeczypospolitej) oraz dr Bogusław Rogalski (Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin).

W połowie lutego Ruch Prawdziwa Europa został wpisany do ewidencji partii politycznych.

« 1 »
 • zdziwiony
  11.03.2019 17:19
  I po co??? Przecież nie maja szans by się tam dostać. Podobne hasła ma PIS. Kto pracuje nad rozbiciem w POLSCE?
  doceń 1
 • Stanisław_Miłosz
  11.03.2019 17:19
  PIS przyda się zimny prysznic. Te ciągłe wiernopoddańcze zapewnienia, choć wymuszone jazgotem totalnej targowicy, że nigdy ale to nigdy z Unii nie wyjdziemy (co osłabia pozycję negocjacyjną we wszystkich sprawach), mimo że powinno być uwarukowene tym czy Polsce na dziś i w przewidywalnej przysłości bycie w takiej Uni jaka jest, będzie korzystne, to ciągłe zapewnienia, że my to wywalczymy, że będziemy zmierzać do naprawienia zgodnie z zamiarami jej twórców (czyli wspólnoty stali, EWG), te napomkniecia o koalicj z unijnymi "chadekami" (jacy są każdy widzi) - są mocn zniechęcające.
  Ci którzy będą głosować do europarlamentu za tą nową prawicową koalicją, na pewno głosów głosów LGBT(Q) nie przysporzą, co w sumie, i tej nowej prawicy i tej już "zjednoczonej " z PIS może dać więcej mandatów.
  O tym czy KE poczuje się zagrożona, będzie wkrótce widać i po jazgocie w "słusznych" mediach i po całkowitym zignorowaniu (by niechcący nie promować).
  doceń 0
 • Gość
  11.03.2019 18:58
  Będzie startować także jedyna naprawde prawicowa i chrześcijańska partia RUCH 11 LISTOPADA
 • pawell
  19.03.2019 21:50
  Kolejna kanapowa koalicyjka która tylko zmarnuje 1-2 proc. głosów.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama