107,6 FM

Trzy prawicowe partie wystartują razem do PE

Ruch Prawdziwa Europa, Prawica Rzeczypospolitej i Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin wystawią wspólne listy do Parlamentu Europejskiego - poinformowali PAP liderzy tych partii: prof. Mirosław Piotrowski, dr Krzysztof Kawęcki oraz dr Bogusław Rogalski.

W komunikacie przekazanym PAP liderzy podkreślili, że "zjednoczone siły polskiej prawicy idą razem naprawiać Europę". Jak dodali, "gwarantem skuteczności tych działań jest sojusz zawarty przez trzy partie realnej polskiej prawicy: Ruch Prawdziwa Europa, Prawica Rzeczypospolitej i Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin".

"Sojusz nie jest formacją zamkniętą - otwieramy się na wszystkie siły społeczne i polityczne, którym bliska jest Europa, na jaką kiedyś umawiali się jej ojcowie założyciele. A więc: +Europa chrześcijańska+, +Europa wszystkich jej narodów+, +Europa bez armii biurokratów, nonsensownych dyrektyw i absurdów+, +Europa bez moralnego chaosu i promocji LGBT++, +Europa opowiadająca się za cywilizacją życia" - oświadczyli liderzy trzech partii prawicowych.

Jak zapewnili, nie zjednoczyli się przeciwko komuś. "Idziemy do Parlamentu Europejskiego zabezpieczać interesy Polski. Jesteśmy przekonani, że wielu Polakom jest po drodze z nami w marszu po taką właśnie normalną Europę" - podkreślono.

Jak zapowiedzieli, "sojusznicy na polskiej prawicy wystawią wspólne listy w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego".

Oświadczenie podpisali prof. Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa), dr Krzysztof Kawęcki(Prawica Rzeczypospolitej) oraz dr Bogusław Rogalski (Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin).

W połowie lutego Ruch Prawdziwa Europa został wpisany do ewidencji partii politycznych.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama