107,6 FM

Katowice: policjanci nagrywają swoje interwencje

Policjanci nagrywają swoje interwencje. Mundurowi w Katowicach dostali kamerki, które noszą na mundurach.

Katowice: policjanci nagrywają swoje interwencje   Starszy sierżant Karolina Dudek z patrolu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach Joanna Wyleżoł/ Radio eM

Funkcjonariusze z ruchu drogowego i patrole obsługujące mecze piłkarskie, czy też pilnujące porządku w śródmieściu nagrywają swoje interwencje. Katowiccy policjanci jako pierwsi w naszym regionie od kilku dni testują te urządzenia - mówi starszy sierżant Karolina Dudek z patrolu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach:

Jak dodaje Aneta Orman, rzecznik katowickiej policji - mundurowi mają na wyposażeniu 177 takich małych kamer. Mieszkańcy do tej nowości podchodzą z dystansem, ale widzą nagraniach więcej plusów niż minusów:

Co ważne nikt nie może się takiemu nagraniu sprzeciwić ani zasłonić ustawą o RODO, bo policji ona nie obejmuje, ale adwokat Marta Trzęsimiech-Kocur pomysł z nagrywaniem jednak zachwala:

Z podobnych rozwiązań korzystają już funkcjonariusze m. in. w województwie dolnośląskim i mazowieckim. Kamerki dla Komendy Miejskiej Policji w Katowicach kosztowały ponad 1 milion 84 tysiące złotych.

Katowice: policjanci nagrywają swoje interwencje   Kamerki używane przez katowickich policjantów Joanna Wyleżoł/ Radio eM
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama